Rehine: İntikam Saati

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Rehine: Intikam Saati
Liberty Stands Still
Yönetmen Kari Skogland
Yapımcı Ogden Gavanski
Gary Pearl
Senarist Kari Skogland
Oyuncular Wesley Snipes
Linda Fiorentino
Oliver Platt
Müzik Michael Conventino
Dağıtıcı Leon Gets Films
Cinsi Sinema filmi
Türü Gerilim
Renk Renkli
Yapım yılı 2002,ABD-Kanada-Almanya
Süre 92 dakika
Dil Ingilizce
Bütçe 11 bin dolar (Tahmini)

Rehine: Intikam Saati (Özgün ad: Liberty Stands Still) 2002 yapımlı başrolünü Linda Fiorentino ile Wesley Snipes'in oynadığı gerilim filmi.Yönetmenlik ve senaristlik Kari Skoglande aittir. Film kızının intikamını almaya çalışan birisinin hikâyesini anlatmaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Liberty Wallace (Linda Fiorentino) silah satıcılığında çalışmaktadır. Kocası Victor(Oliver Platt) ile çoğu silah alış verişi yapar ve satarlar. Babasının şirketi kötüye gitdiğinden dolayı,Victora kendisini aşık ettirmeye çalışmıştır, kendisi Victoru sevmesede yine de şirketi kurtarıcağını düşündüğü için evlenir. Kendisi bir tiyatro aktörü olan Russelle(Martin Cummins) aşıkdır ve gizlice görüşmektedir. Bir gün Russel Liberty ile konuşurken kafasına silah dayanır ve kendisini bir bomba bağlanır. Bu bomba eğer ya Russell hareket ederse patlayacaktır ya da 90 dakika sonra. Bunu yapan kişi ise Joe isimli birisidir (Wesley Snipes).Liberty tam Russellin yeni gösterisini izlerken Joe arar,Joe diye birini tanımadığını söylerek kapatır. Fakat Joe tekrar arar ve Libertyden telefonu kapatmamasını ister.Çünkü telefona bir bomba bağlanmıştır ve eğer herhangi bir şekilde telefonu kapatıp veya "NO" düymesine basarsa bomba patlar.Joe mükemmel bir nişancıdır. Artık Liberty küçük bir hot dog satan yere zincirlenmiştir.Liberty Joe nun neden böyle bir şey yaptığını anlamamaktadır. Fakat bir süre sonra anlaşılır ki,Joe kızını okuldaki bir çocuğunun onu kurşunlaması sonucu ölmüş ve silahlarda onların şirketindendir.Ve Joe bunun intikamını almak istemektedir. Bir süre sonra işe polis karışır.Çünkü Joe,Libertynin her yanlış hareketinde başka masum birisini kurşunlamaktadır. Ancak Joenun tek isteği karısı ve kendisini yıkan bu acı olayın intikamını almakdır.

Yaş Sınırı[değiştir | kaynağı değiştir]

Film yetişkin gözetimi altında 12 yaşından küçük çocuklarla izlenmesi mümkündür. Film şiddet ve bazı küfürler içermektedir. Fakat TV versiyonunda küfürler sansürlenmiştir.

Kadro[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktor Rol
Wesley Snipes Joe
Linda Fiorentino Liberty Wallace
Oliver Platt Victor Wallace
Martin Cummins Russell Williams
Jonathan Scarfe Bill Tullman
Ian Tracey Mac Munro
Brian Markinson Rex Perry

İlginç Bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Aktör ve Dövüş sanatçısı Wesley Snipes, film boyunca dövüşmemektedir.
  • Filmin tekno müziklerinin yapımcısı ve yazarı Convertinodur. Fakat filmde müzik yapımcısı ve yazarı Robert Muzingo sadece geçmektedir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

IMDb'de Liberty Stands Still