Pro Tools

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Pro Tools, Digidesign tarafından geliştirilmiş olan bir hard disk ses kayıt, mix ve düzenleme sistemidir. Mac OS X ve Microsoft Windows platformlarıyla uyumludur. Albüm yapımcıları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Pro Tools, müzik ve post-prodüksiyon için (film, video ve multimedya için ses) günümüzde, ses ve MIDI kayıt, kompozisyon, düzenleme ve miks ve masaüstü video desteği ile en yaygın kullanılan uygulamalardandır. Pro Tools yazılımı, hem üretim hem de post-prodüksiyon profesyonellerinin tüm üretim görevlerini kolay kullanımlı bir arayüzde kolayca elde etmelerini sağlar.

Pro Tools, çok yönlü yazılım tabanlı bir dijital kayıt ve düzenleme sistemidir. Hard Disk ses kaydı, grafik arayüzle ses düzenleme işlemleri, MIDI, Dijital Sinyal İşleme (Digital Sound Processing - DSP), birleşimini bilgisayar ile entegre bir şekilde sunar. QuickTime ve Avid video dosyalarını bir araya getirme yeteneği ile Pro Tools, post prodüksiyon video düzenleme ve video ile miksi birleştirme özelliği ile endüstri standardı olmuştur.


Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]