Princess Lover!

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Princess Lover!
Tür Anime
Komedi
Romantik
Proje tasarımcısı Naoha Yuigi
Yönetmen Hiromitsu Kanazawa
Seslendiren(ler) Takuma Terashima
Megumi Toyoguchi
Ryôka Yuzuki
Emiri Katou
Kaoru Mizuhara
Kaya Miyake
Minoru Shiraishi
Norio Wakamoto
Nozomi Sasaki
Takehito Koyasu
Yôsuke Akimoto
Yuki Matsuoka
Jûrôta Kosu
Ülke Japonya
Dili Japonca
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 12
Yapım
Gösterim süresi 25 dakika
Yapım şirketi Chūkyō TV, Tokyo MX, Sun TV, AT-X, TV Saitama
Yayın bilgileri
Kanal Chiba TV, TV Kanagawa
Yayın tarihi 5 Temmuz 2009 - 20 Eylül 2009
Dış bağlantılar

Princess Lover! 2009 Yapımı Japon anime dizisidir. Dizide Teppei adındaki çocuğun ailesini ölümünden sonra zengin büyük babasının yanına almasıyla başlar. Dizi 5 Temmuz'da başlayıp 20 Eylül'de bitmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Lise ikinci sınıf öğrencisi Teppei Arima, ailesini bir trafik kazası sırasında kaybetmiştir. Büyükbabası Isshin Arima, Japonya'nın ekonomisinin iplerini elinde bulunduran güçlü bir adamdır ve günün birinde Teppei'nin, şirketi Arima Group'un başına geçmesini istemektedir. Teppei'nin yüksek sosyeteye girmeye hazırlanması için O'nu zengin ve güçlü insanların okuduğu elit bir akademiye yazdırır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Teppei Arima: Teppei dizinin baş karakteridir. Teppei ailesi öldükten sonra zengin büyükbabası tarafından alınır. Motor kullanmayı çok sever ve usta bir kılıç kullanıcısıdır.

Charlotte Hazelrink: Dizinin prensesi olan Charlotte Teppei ile okuldan değil normal hayattan karşılaşmaları sonucu tanışmışlardır. Prensesin arabasını peşine takılan serserileri gören Teppei Prensesi kurtarırken arabadan ikisi de düşer. Bu şekilde ilk tanışmaları böyle olur. Büyükbabasının Teppei'yi yolladığı okulda tekrar karşılaşırlar.

Sylvia Van Hossen: Teppei'nin nişanlısıdır. Teppei ile karşılaşmaları epey garip olmuştur. Teppei büyükbabasının yanında ilk günün sona ermesini izlerken balkonda bir kızın kılıçla antrenman yaptığını görür ve selamlaşmak için aşağıya iner. Ama Sylvia ona saldırır, bunun üzerine karşılık veren Teppei O'nu artık bir rakip olarak görür. Sesleri duyup aşağıya inen büyükbabası onları durdurup nişanlı olduklarını açıklar. Bu açıklamaya Teppei çok şaşırmıştır.

Yuu Fujikura: Teppei'nin özel hizmetçisidir.

Not: AnimeBase Fansub tarafından fansublanmıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]