Postal 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Postal 2
Postal 2 cover.png
Postal 2 Resmi Oyun Afişi
Geliştirici Running with Scissors Edit this on Wikidata
Yayıncı Linux Game Publishing
Yapımcı Running With Scissors
Tasarımcı

Michael J. Riedel

Nathan Fouts
Programcı Michael J. Riedel Edit this on Wikidata
Seri Postal
Motor Unreal Engine 2.0
Platformlar Linux, Mac OS X, PC, Windows
Çıkış Avrupa'da 16 Nisan 2003
Tür Aksiyon oyunu
Mod Tek oyunculu oyun Edit this on Wikidata

Postal 2 (Postal² olarak stilize) Running With Scissors oyun şirketinin oluşturduğu birçok platformda oynanabilen aksiyon video oyunudur. 1997'de yayımlanan Postal serisinin devamıdır. Şiddet ve kan içerikli bir oyundur.[1] Postal serisi'nin 2011 yılında geliştirilmiş video oyunu ise Postal III'dür. Postal 2'nin en etkin yılı 2010'dur.

Oyun içi arsaları, mekanları[değiştir | kaynağı değiştir]

Postal 2'de yönettiğimiz adam keçi sakallı,orta boylu, siyah güneş gözlüklü ve kızıl saçlı bir adamdır.[2] Postal Dude adlı karakterimiz Paradise, Arizona`da, küçük bir kasabada annesiyle beraber bir karavanda yaşamaktadır. Oyuna başlangıç günümüz Pazartesi'dir. Oyuna başlarken elimizde harita vardır ve karavandaki anne, Postal Dude'a her gün sınırları zorlayan görevler verir, aslında sınırları zorlayan annenin verdiği görevler değildir. Postal Dude gideceği her yer de bir olay yaşanacaktır. Pazartesi günündeki görevler Running With Scissors resmi firmasına gidip banka kartı almak, Marketten süt almak ve bankadan anne için bir müddet para çekmektir.[3][4]

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Postal 2 Oyunundan bir görüntü.

Postal 2'nin en önemli kavramlardan biri de "yaşayan bir dünya", bir psikopat anne ve oğlunun maceraları, Eğrik tutulmuş bir kent olarak söylenilmektedir. Örneğin markette sıraya kaynak yapınca arka sırada yer alan oyun karakterleri el işareti yapabilir veya küfür edebilirler. Oyundaki diyaloglar ağırlaştırılmış küfürlerde içerebilir.

Bir yardımcı karakter Gary Coleman[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda ayrı zamanda ünlü oyuncu Gary Coleman'nın bir rolü de (bir alışveriş merkezinde ünlü yazar ve kitabın imza töreni düzenlenmesi)yer almaktadır. Oyun karakterimiz ile Gary'nin arasında yaşanan gerginliğin ardından Gary'nin M4 ile karakterimize saldırmasına karşı savunma yaparak onu öldürüyoruz ve imzalı kitabını alarak o görevi de tamamlıyoruz. Oyunun sonu cuma günüdür. Yani pazartesiden cumaya kadar yaptığımız görevlerle oyunu tamamlamış oluyoruz.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Postal 2 Bir Aksiyon Oyunu!, Erişim; 15 Aralık 2012.
  2. ^ Postal 2 (Postal), Erişim; 15 Aralık 2012.
  3. ^ Postal 2 Monday Full-HD Part 1, 14 Haziran 2010.
  4. ^ Postal 2 Monday Full-HD Part 2, 14 Haziran 2010.