Please Don't Talk About Me When I'm Gone

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

"Please Don't Talk About Me When I'm Gone", Sam H. Stept tarafından yazılmış bir şarkı.

Şarkı sözleri Sidney Clare tarafından kaleme alındı. Orijinal yayındaki tanıtım yazılarında şarkıcı Bee Palmer ortak besteci olarak görünür. Şarkı 1930'larda piyasaya sürüldü. Nakaratta neredeyse 1925'teki beste 'Has Anybody Seen My Gal?' ile aynı nota sekansları kullanılır.

Şarkı yıllar içinde çeşitli sanatçılar tarafından yeniden yorumlanmıştır. Bunların içerisinde The Mills Brothers, Willie Nelson, Frank Sinatra, Dean Martin, Louis Armstrong, Jerry Lee Lewis, Ann-Margret, Bob Wills, Piano Red, Billie Holiday ve Bill Haley & His Comets yer alır. Şarkıyı Manteca Beat ve The Original Rabbit Foot Spasm Band 2009 senesinde tekrar yorumlamıştır. 2007'nin ağustos ayında Dean Martin'in arşiv kayıtlarıyla bir Dean Martin-Robbie Williams düeti olarak şarkı tekrar kayda alınmıştır. Jamie Cullum Aralık 2007'de son Michael Parkinson sohbet şovunda parçayı seslendirmiştir.

Bu şarkı aynı zamanda Ella Fitzgerald'in 1979'da Count Basie ve orkestrası ile kaydedip A Perfect Match albümüne koyduğu bir parçadır.

Şarkı aynı zamanda Warner Bros.'un 1955'te yayınlanan One Froggy Evening kısa animasyon filminin karakteri Michigan J. Frog tarafından söylenmiştir.

Bu şarkı Beoga grubu tarafından da yeniden yorumlandı.