Please Don't Talk About Me When I'm Gone

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

"Please Don't Talk About Me When I'm Gone" popüler müzik türüne giren şarkı.

Şarkı Sam H. Stept tarafından yazıldı, şarkı sözleri Sidney Clare tarafından kaleme alındı.Orijinal yayındaki tanıtım yazılarında şarkıcı Bee Palmer ortak besteci olarak görünür.Şarkı 1930'larda piyasaya sürüldü.Nakaratta neredeyse 1925'deki beste 'Has Anybody Seen My Gal?' ile aynı nota sekansları kullanır.Yıllar boyunca şarkı çeşitli sanatçılar tarafından yeniden yorumlanmıştır. Bunların içerisinde The Mills Brothers, Willie Nelson, Frank Sinatra, Dean Martin, Louis Armstrong, Jerry Lee Lewis, Ann-Margret, Bob Wills, Piano Red, Billie Holiday, ve Bill Haley & His Comets yer alır.Aynı zamanda Manteca Beat ve The Original Rabbit Foot Spasm Band 2009 senesinde tekrar yorumlamıştır. 2007'nin Ağustosun'da Dean Martin'in arşiv kayıtlarıyla bir Dean Martin-Robbie Williams düeti olarak şarkı tekrar kayda alınmıştır.Jamie Cullum Aralık 2007'de son Michael Parkinson sohbet şovunda parçayı seslendirmiştir.

Bu şarkının aynı zamanda Ella Fitzgerald'in 1979'da Count Basie ve onun orkestrası ile kaydedip A Perfect Match albümüne koyduğu bir parçadır.

Şarkı aynı zamanda Warner Bros.'un 1955'de yayınlanan One Froggy Evening kısa animasyon filminin karakteri Michigan J. Frog tarafından söylenmiştir.

Bu şarkı aynı zamanda Beoga grubu tarafından da yeniden yorumlandı.