İçeriğe atla

Park Jung Min

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Park Jung Mim
Park Jung Min, SS501
Genel bilgiler
Doğum박정민 / Park Jung Min (Pak Cong Min)
03 Nisan 1987 (37 yaşında), Güney Kore
MesleklerŞarkıcı, Aktör, DJ, Model

Park Jung Min (d. 03 Nisan 1987, Seul), Güney Kore'li şarkıcı, DJ, program sunucusu ve aktördür. Park Jung Min 2005 yılında SS501’in bir üyesi oldu. SS501’in üye seçmeleri için düzenlenen yarışmada 2. olarak gruba dâhil oldu. 2006 yılında çeşitli programlara katılan Park Jung Min “Youngstreet” programını önce Heo Young Saeng (SS501’in üyesi) ile daha sonra Kim Kyu Jong (SS501’in bir diğer üyesi) ile sunmuştur. Grubun düşük vokallerinden biridir. 2010 yılında herkes tarafından beğeniyle izlenilen “Human Theater (İnsan Tiyatrosu)”da oyunculuğu ile göz doldurdu. Daha sonra Özel bir dergi için Tv’de hazırlanan “What a Women Wants (Kadınlar Ne İster)” adlı programda yer aldı. Şimdi ise Dankook Üniversitesi'ne lisede de beraber okuduğu Kim Hyung Jun ile devam etmekte. (Jung Min'in okuduğu bölüm Otel Yöneticiliği Bölümü )

Park Jung Min, “Grease Müzikali”ndeki 'Danny Park' rolüni kazanabilmek için çok çalıştı. Çalışmaları sayesinde En İyi Müzikal Yeteneğin seçildiği yarışmada Yesung (Super Junior) ve diğer güçlü rakiplerini geride bırakarak “Altın Bilet Ödülü”nü aldı ve rolü oynamaya hak kazandı.

Jung Min’in ayrıca, “Royal Avenue” adlı online alışveriş merkezinin sahibidir. Online alışveriş merkezi olarak başladığı mağazasını Nisan ayında Güney Kore’de bir kafede küçük bir defile düzenleyerek tanıttı. Temmuz ayında ise Çin’de küçük bir mağaza açtı. Açılışta Park Jung Min, Çinli müşterileri için bir sürpriz hazırladığını ifade etmiştir.

10 Ağustos 2010’da bağlı olduğu yapım şirketini değiştirerek CNR Media ile anlaşma sağlamıştır. Bu şirket Tayvan şirketi “Comic-Ritz” ve Kore şirketi “ROY MEDIA” ortaklığından oluşur.

CNR Medya göre, “Park Jung Min, Güney Kore’de her yere ulaşmak ve Asya’da daha geniş kitlelere ulaşmak için bizi tercih ederek, anlaşmayı imzalamıştır. Gelecekte Asya’da sağlam bir konumda olacaktır. Ayrıca Jung Min, SS501'in Jung Min'i olarak SS501’in her faaliyetine katılacaktır. SS501 faaliyetleri onun için öncelikli ve önemlidir.”

Solo kariyerine Japonya'da 18-23 Kasım 2010 arası rol aldığı "Bonds of Boys" Müzikali ile devam etmiştir.

CNR Media bandrollü ilk solo albümü “Not Alone” 25 Kasım 2010’da çıkması gerekiyordu. Ancak Kuzey Kore’nin, Güney Kore’ye saldırması albümün çıkış tarihini 20 Ocak 2011’e ertelenmesine neden oldu. Bu erteleme sayesinde albüme “Alone” şarkısı da eklendi. CNR Media albüme yeni şarkının eklenmesinin yanı sıra, albümün fiyatının da değişeceğini Park Jung Min'in Resmi Sitesinden duyurdu.Ayrıca sanatçı Fondant Garden isimli Kore - Tavyan yapımı 16 bölümlük Tv dizisinde başrol oynadı. CNR Media Park Jung Mine vadettiği ödemeleri yapmayınca sanatçı şirketine karşı dava açtı ve davayı kazandı. Bu gelişmeler üzerine Park Jung Min Colourful Records/Victor Entertainment ile anlaşma imzaladı ve günümüzde hala bu şirket ile devam etmektedir.

Park Jung Min 2012 yılında Romeo karakterine bürünerek Japonca albümü ile Japonya için comeback yaptı ve albümden büyük beğeni toplayan Give me your heart şarkısına video klip çekti. Bu albümle yeni bir imaj ve konsepte bürünen Park Jung Min hayranlarını hem şaşırttı hem de övgüsünü aldı.Romeo karakteri sanatçının kendi kişiliğinin aksine çok fazla konuşmayan sessizliği ile ünlüydü ancak sanatçı bu karakterinde hakkını verdi ve Romeonun gizemi ve esrarıyla birkaç ayını geçirdi.

Yine 2012 yılında bu kez 14 Kasım tarihinde Kore için comeback albümünü piyasaya sürdü böylelikle Park Jung Min i Romeo karakterinden çıkartıp yeniden özüne döndüren Beautiful adlı şarkıya video klip çekildi.Park Jung Min yine hayranlarını şaşırttı klibin konsepti oldukça farklıydı ancak her yaptığını kendine yakıştıran sanatçıyı hayranları yine çok beğendi klipte retro bir atmosfer gözlemleniyor ve oldukça neşeli işlenmiş tıpkı sanatçının kişiliği gibi.

Solo Şarkıları[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Bad Person

2. Beautiful

3. Devil

4. Do You Know

5. Dream Out Loud

6. Everyday Is Christmas

7. Give Me Your Heart

8. Go Go

9. Glamorous Sky

10. Hide And Seek Love

11. Here

12. If You Can't

13. I Want To Protect You

14. Kiss

15. Like Tears Are Falling

16. Lover's Spirit

17. Missing You

18. Not Alone

19. No Turning Back

20. Only Me

21. One More Night

22. Sin

23. Tonight's The Night

24. Taste Fever

25. Tender

26. Until The End Of Time

27. Voyage

28. You See It's Like

29. Your Color

30. I Want To Protect You

Tiyatro[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Grease Müzikali (Aralık 2008 - Mart 2009)
  • Bonds of Boys Müzikali (Kasım 2010)

Fondant Garden(2012)

TV Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

  • “What a Women Wants” - OnStyle Dergisi
  • Human Theater” (2010) - MBC's
  • Meet” - Superstar Mini-Drama 8. Bölüm
  • Fondant Garden (2012)-Park Xi Huan-Hanji