Outland

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Outland, World of Warcraft'a, The Burning Crusade (TBC) adlı eklenti pakentinden sonra eklenen kıtadır. Outland'e ulaşmak için TBC eklenti paketini satın almak gerekmektedir. Blasted Lands'deki dark portal'dan geçerek Outland'e ulaşılabilir. Azeroth'tan farklı olarak Outland'de uçan binekler kullanılarak yolculuk edilebilmektedir. Outland'den Azeroth'a gidebilmek için Blasted Lands'deki geçiş dışında Shattrah şehrinde portaller bulunmaktadır.

Outland'in hikâyesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Outland, bir zamanlar Orcların görkemli ve güzel dünyası olan, şimdi ise Illidan ve takipçilerinin kol gezdiği, Dreanor’dan arda kalan topraklardır. Draenor binlerce yıl önce, Sargeras ve birliklerinin istilasına karşı gelen ve onlar tarafından sürgün edilen Draenei ırkı tarafından keşfedildi. Draenei ırkı bu topraklara Eredun lisanında “Exile’s Refuge” yani “Sürgün Edilenlerin Sığınağı” anlamına gelen Draenor ismini verdi. Draenor çok büyük bir patlamadan sonra parçalara ayrıldı ve ayrılan kısma Outland adı verildi.

Outland Bölgeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Hellfire Peninsula (Level 58-62)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hellfire Peninsula, Warcraft II Beyond the Dark Portal'daki Hellfire Citadel'in olduğu, Khadgar'ın Alliance and Ner'zhul'un Horde'un savaştığı yerdir. Ayrıca ihtilaflı 2 hizip (faction) Thrallmar (Horde) ve Honor Hold (Alliance) ve Azeroth ile Outland arasında geçiş sağlayan Dark portal yine bu bölgede yer alır. Bölgede Hellfire Citadel denen alanda 3 zindan 1 raid bulunmaktadır:

Zangarmarsh (Level 60-64)[değiştir | kaynağı değiştir]

Zangarmarsh Outland'in en büyük bataklığıdır ve birçok egzotik canlıya ev sahipliği yapar. Ama Illidan emrindeki Coilfang Naga'ları buradaki suyu emerek Illidan'ın Burning Legion'ı yenmesini sağlayacağına inanılan ikinci bir Sonsuzluk Kuyusu (Well of Eternity) yapmayı hedeflemektedir ve buradaki bütün ekosistemi bozmaktadır. Bu sebeple Cenarion Expedition adlı bir örgüt burada Naga'lara savaş açmıştır.

Zindanlar:

Terokkar Forest (Level 62-65)[değiştir | kaynağı değiştir]

Terokkar Forest, ölümlülerin Outland'deki en büyük tapınağı ve karargahı olan Shattrath City'ye(Naaru soyundan olan A'dal tarafından yönetilmektedir.) sahiplik etmektedir. Shattrath'ta The Scryers ve The Aldor olarak birbirine düşman iki faction bulunur. Terokkar aynı zamanda adının verildiği Terokk'un ırkı olan arakkoa'ya ev sahipliği yapıp yıllar önce eski Horde'un büyülerle yıktığı Auchindoun'u barındırır.

Zindanlar:

Blade edge's Mountains (65-68)[değiştir | kaynağı değiştir]

Netherstorm (67-70)[değiştir | kaynağı değiştir]

Shadowmoon Valley (67-70)[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]