Ogün Sevinç

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ogün Sevinç

Ogün Sevinç (d. 22 Eylül 1988), Olin Edirne'da forma giyen millî, Türk basketbolcudur.

Oyun tarzı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ogün Sevinç basketbolda forvet olarak tabir edilen mevkiide oynamaktadır. Özellikle dış atışlardaki isabet yüzdesi ile dikkat çekmektedir. Kritik anlarda düzgün atışlar yapabilen ve oyunun kaderini doğrudan etkileyen bir oyuncudur.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Basketbola küçük yaşlarda başlayan Ogün, okuduğu okulların basketbol takımlarında oynamaya başladı. Şehremini Lisesi'nin "Liseler Arası Basketbol Turnuvası"nı kazandığı yıl; bu takımın en önemli parçalarından birini oluşturmuş, takımına kaptanlık yapmış ve turnuvanın en değerli forveti seçilmiştir.[1] Ogün birçok kez de genç millî takımın kadrosunda yer almış, başarılı maçlar çıkarmıştır. 2006-2007 sezonunda Ülkerspor'da gelecek vadeden bir oyuncu olarak var olan Ogün; bu yıl 5,0 sayı ortalamasıyla oynamıştır. 2007-2008 sezonunda Ülkerspor'un Alpella olmasıyla birlikte Alpella'da mücaadele eden Ogün Sevinç, ortalama 17,00 dakika sahada kalmış ve yine ortalama olarak 5.0 sayı ortalamasıyla oynamıştır.[2] 2008-2009 sezonunda Trabzonspor'un Alpella'yı almasıyla TB2L 'de Trabzonspor'a transfer olmuş ve burada daha da geliştirdiği basketbolu sayesinde takımın son atışlarda en güvenilen oyuncusu olmayı başarmıştır. Takımının TB2L'de final grubuna çıkmasında önemli pay sahibi olmuştur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Liseler Arası Basketbol Turnuvası Şehremini'nin". 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Mayıs 2009. 
  2. ^ "BBL Kariyeri". 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Mayıs 2009.