Obituary

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Obituary
Obituary, 2009'da Toronto'daki bir konser sırasında
Genel bilgiler
Başladığı yer Tampa, Florida, ABD
Tarzlar Death metal
Etkin yıllar 1985
İlişkili hareketler Six Feet Under, Death
Resmî site http://www.obituary.cc/
Üyeler John Tardy (vokal)
Allen West (gitar)
Trevor Peres (ritim gitar)
Frank Watkins (bas gitar)
Donald Tardy (davul)
Eski üyeler James Murphy (gitar) (1989-1992)
Daniel Tucker (bas gitar) (1988-1989)

Obituary, 1985 yılında kurulan Tampa, Florida'dan bir death metal grubudur. Grubun ilk kurulduğundaki ismi Xecutionerdı. İlk albümlerinden kısa bir süre önce isimlerini Obituary olarak değiştirdiler. Grup halen 1980' lerin sonunda başlayan Florida death metal akımının etkili isimlerindendir.

Grup 1997 yılında dağıldıktan sonra 2003 yılında tekrar bir araya geldi. Grubun ayrı olduğu süreç içerisinde, Donald Tardy Andrew W.K.'nın turne grubunun bir üyesiydi ve W.K.'nın Saturday Night Live'a çıktığı programda Obituary tişört giydi. Allen West ise Lowbrow ve Six Feet Under isimli iki projesine odaklandı. Trevor Peres 2001 yılında Catastrophic isimli grubu kurdu ve Obituary'nin bir araya gelmesinden sonra da bu grup ile olan çalışmalarına devam etti.

Gruptan Kesitler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Grup Slowly We Rot isimli albümü kayıtlar başlamadan önce ölen bir arkadaşlarına ithaf etti.
  • Internal Bleeding isimli şarkı hiçbir söz içermemekle birlikte bütününde çıkarılan hırıltı sesi ile kaydedilmiştir. Bu şarkıda bütün fonemler gerçekte yapılmaktadır.
  • Joe's Apartment isimli filmde Jerry O'Connell filmin bir sahnesinde üzerinde grubun Cause of Death albüm kapağının olduğu bir tişört giymektedir.

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dışa bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]