Nightmares (film, 1983)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hkn-bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 18.09, 5 Haziran 2016 tarihli sürüm (Taşıma:Kategori:ABD korku filmleri > Kategori:Amerika Birleşik Devletleri korku filmleri)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Nightmares
Promosyönel poster
Yönetmen Joseph Sargent
Yapımcı Christopher Crowe
Senarist Jeffrey Bloom
Christopher Crowe
Oyuncular Cristina Raines
Emilio Estevez
Lance Henriksen
Richard Masur
Müzik Craig Safan
Görüntü yönetmeni Mario DeLeo
Gerald Perry Kinnerman
Kurgu Michael Brown
Rod Stephens
Dağıtıcı Universal Pictures
Çıkış tarih(ler)i 9 Eylül, 1983 (ABD)
Süre 99 dakika
Ülke ABD
Dil İngilizce

Nightmares 1983 yapımlı 4 farklı kısa filmden oluşan bir korku filmidir. Her kısa filmin başrolünde farklı oyuncu oynamaktadır. Joseph Sargent tarafından yönetilmişdir.

Bölümler

"Terror in Topanga"

Filmin ilk bölümü Terror in Topanga trafik sırasında yaşanan bir olayı yani bir insanın cesedinin bulunmasını konu alıyor. Film Lisa (Cristina Raines)nın çocuklarını yataktan alıp yola çıkmasını konu alıyor. Ancak yol sırasında yaşacağı olaylardan haberi yoktur. Daha sonra Gaz istasyonuna gitmek isteyen Lisa bir süre sonra tüm istasyonların kapalı olduğunun farkına varır ve işte yakında başına gelecekleri öğrenir.

"Bishop of Battle"

Filmin ikinci bölümü Battle of Bishopda ise genç J.J. Cooney (Emilio Estevez)den bahsediyor. Cooney mükemmel bir arcade ve video oyuncusudur. Genelde kendisinden yaşça küçük arkadaşı ile takılır. Bir gün kimsenin 12'ci bölümünü geçemediği The Battle of Bishop oyununu oynar fakat o 12'ci bölümü geçsede diğer bölümde kayb eder. Akşam evde kavga edip, sinirlendiğinden ve dayanamadığından evden kaçan J.J. Cooney tekrar aynı oyun salonuna gelir fakat işte şimdi on üçüncü bölümü geçecektir ancak başına geleceklerinden habersizdir.

"The Benediction"

Bölüm Lance Henrikse'nin cinayetle sarsılmasını konu alıyor.

"Night of the Rat"

Claire (Veronica Cartwright) sürekli evinde duvarında farelerin gezdiğini görür ancak ancak kocası Steven (Richard Masur) kendisini pek dikkate almamaktadır.

Kocası evde kedi olmasını da istemeyince son çareyi eve bir adam çağırıp, fareyi bulmasında bulacaktır. Gelen adam fareyi bulmuştur ancak gelen Steven gelip karısıyla kavga eder ve gelen adamı da evden kovar. Ancak Stevenin bilmediği bir şey vardır. Farenin gecesi başlamıştır ve büyük bir fareye karşı savaşın başlamasına az kalmışdır.

Kadro

İlginç bilgiler

  • Emilio Estevez filmdeki The Battle of Bishop sahnesi için iki haftalık silah antrenmanı yaptı.
  • Lee Ving Fear grubundandır. Kendisi filmin birinci bölümünde rol almaktadır fakat ikinci bölümde Fear grubunun "I Don't Care About You" isimli şarkısı duyuluyor.

Dış bağlantılar