Doğal Kaynakları Koruma Servisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Natural Resources Conservation Service sayfasından yönlendirildi)
Doğal Kaynakları Koruma Servisi
Natural Resources Conservation Service
Genel bilgiler
Kuruluş tarihi13 Eylül 1933
Önceki kurum
  • Toprak Koruma Servisi, Toprak Erozyon Servisi
Üst kuruluşTarım Bakanlığı
AdresWashington, DC
Personel sayısıYaklaşık 11,000
Yönetici(ler)

Daha önce Toprak Koruma Servisi (Soil Conservation Service-SCS) olarak bilinen Doğal Kaynakları Koruma Servisi (Natural Resources Conservation Service-NRCS), çiftçilere ve diğer özel arazi sahiplerine ve yöneticilerine teknik yardım sağlayan Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı'nın (United States Department of Agriculture-USDA) bir ajansıdır.

Adı, daha geniş misyonunu yansıtmak için 1994 yılında Bill Clinton'ın başkanlığı sırasında değiştirildi. Şu anda yaklaşık 12.000 çalışanı olan nispeten küçük bir kurumdur.[1] Misyonu, özel arazilerdeki doğal kaynakları, devlet ve yerel kurumlarla işbirliğine dayalı bir ortaklık aracılığıyla iyileştirmek ve korumaktır. Birincil odak noktası tarım arazileri olmakla birlikte, toprak etüdü ve sınıflandırması ile su kalitesinin iyileştirilmesine birçok teknik katkı sağlamıştır. Bir örnek, 2002 Çiftlik Güvenliği ve Kırsal Yatırım Yasası (2002 Çiftlik Yasası) kapsamındaki programlar tarafından teşvik edilen ve desteklenen tarımsal koruma çabalarının faydalarını ölçmek için kurulan Koruma Etkileri Değerlendirme Projesi'dir (Conservation Effects Assessment Project -CEAP). NRCS, bu projede lider kurumdur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "People". Natural Resources Conservation Service. 4 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Ocak 2018. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]