İçeriğe atla

Morganlar Nerede

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Morganlar Nerede
Did You Hear About the Morgans?
YönetmenMarc Lawrence
Oyuncular
DağıtıcıColumbia Pictures
CinsiSinema
RenkRenkli
Yapım yılı2009, ABD
Süre103 dakika
Dilİngilizce
Bütçe58 milyon dolar
Hasılat85 milyon dolar

Morganlar Nerede (Did You Hear About the Morgans) 2009 yapımı Amerikan macera ve komedi filmidir. Yönetmen Marc Lawrencedir.

Avukat Paul Michael Morgan ve emlak komisyoncusu Meryl Judith Morgan çifti boşanmak üzeredirler. Boşanma koşullarını görüştükleri bir akşam bir cinayete tanık olurlar. Vincent adındaki katil de onları görmüştür.

Polis ifadelerini aldıktan sonra onları duruşma tarihine kadar tanık koruma programına almaya karar verir. Böylelikle katilin onları izlemesi ve öldürmesinin önüne geçilecektir. Çift uzakta Wyoming eyaletinde Ray adında küçük bir yerleşim yerine gönderilir. Burada şerif Clay Wheeler ve eşi Emma’nın kırsaldaki evinde konuk olurlar. Bu zorunlu ikamet sırasında çiftin arasındaki buzlar da erimeye başlar. Güvenlikleri için telefon görüşmesi yapmamaları önerilmiştir. Büyük şehir yaşamına alışkın Paul ve Meryl için bu ıssız çevre çok sıkıcıdır. Üstelik bu çevre soğuk olup, sık sık büyük boz ayılarla karşılaşma riski vardır. Buna rağmen genellikle kurallara uymaya çalışırlar. Yalnız bir gün Meryl kuralı bozup New York’taki asistanı Jakie’yi arar. Oysa katil Vincent daha önce Meryl'nin bürosuna uğrayıp bir elektronik böcek yerleştirmiştir. Bu sayede çiftin yerini öğrenir ve onları takibe başlar.

Vincent çifti ev sahiplerinin rodeo festivaline gittiği gün evde sıkıştırır. Fakat bir boz ayının ortaya çıkması Morganlara vakit kazandırır. Onlar da rodeo alanına kaçarlar. Vincent hala peşlerindedir. Rodeo alanında Paul’un beceriksizliğine rağmen, Vicent Clay tarafından yakalanır.[1]

Oyuncular ve karakterler

[değiştir | kaynağı değiştir]
  1. ^ "IMDB". 13 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ağustos 2020.