Minikler

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Minikler, Amerikalı bir yazar olan John Peterson'ın 1967'de yazdığı "The Littles" adlı bir kitaptan 1985 yılında DiC Entertainment tarafından uyarlanan bir çizgi dizidir. Orijinal adı The Littles'tır. Bir çocuk olan Henry ile Minikleri konu alır.

Kim Kimdir?[değiştir | kaynağı değiştir]

İnsanlar
  • Henry Bigg: Miniklerin kendi evlerindeki havalandırma deliğinde yaşadığını fark eder. Dünya'da Miniklerin varlığını bilen pek az kişiden biridir. Sarışındır ve mavi gözleri vardır. Minikleri Dr. Hunter ve Peterson'dan korur. Minikleri diğer insanlardan gizli tutmaya çalışır.
  • Dr. Erick Hunter: Dr. Hunter, kötü bir bilim insanıdır. Miniklerin varlığını o da bilmektedir. Amacı Minikleri ele geçirip Dünya'daki tüm insanlara tanıtarak zengin ve güçlü olmaktır.
  • James Peterson: Dr. Hunter'ın yardımcısıdır. Dr. Hunter'a Minikler için tuzak kurmasına yardım eder. Soyadı "The Littles(Minikler)" kitabının yazarı olan John Peterson'a gönderme olabilir.
Hayvanlar
  • Slick: Henry'nin evcil kaplumbağasıdır. Minikler, acil durumlarda mesajlarını Slick'in üstüne koyar ve Slick havalandırma deliğinden çıkıp Henry'nin yanına gelir. Henry o zaman acil bir durum olduğunu anlar.
Minikler

Minikler, fareye benzeyen kuyrukları ve kulakları olan canlılardır. İnsan evlerinin duvarlarında yaşarlar.

  • Tom ve Lucy Little: İkisi kardeştir. Tom erkek, Lucy kızdır. Tom Lucy'den daha yaşlıdır. Bay ve Bayan Little'ın çocuklarıdır.
  • Dinky: Miniklerin daha yaşlı olan bir kuzenidir. Genç bir delikanlıdır. Küçük bir uçak sürer. Başının üstünde genelde pilot başlığı bulunur.
  • Ashley: Tom ve Lucy'nin kuzenlerinden biridir. Çabuk sinirlenir. Sadece ikinci ve üçüncü sezonlarda görülür.

Türkiye'de Yayınlandığı Kanallar[değiştir | kaynağı değiştir]

DiC Entertainment Tarafından Hazırlanan Çizgi Filmler

Action Man - The Adventures of Sonic the Hedgehog - Captain N and The Adventures of Super Mario Bros. 3 - The Adventures of Teddy Ruxpin - ALF: The Animated Series - ALF Tales - Alienators: Evolution Continues - Archibald le Magi-Chien - Archie's Weird Mysteries - Beany and Cecil - Beverly Hills Teens - Bill and Ted's Excellent Adventures - Bump in The Night - C. O. P. S. - Camp Candy - Captain N: The Game Master - Captain Planet and The Planeteers - Captain Zed and The Zee Zone - The Care Bears - Care Bears: Adventure in Care-A-Lot