Max: The Curse of Brotherhood

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Max: The Curse of Brotherhood Press Play şirketi tarafından yapılmış Xbox One, Xbox 360 ve Microsoft Windows'a çıkmış oyundur. Oyun Microsoft'un E3 2013 etkinliğinde duyurulmuştur. Bu oyun Press Play'in bir önceki oyunu Max & the Magic Marker'ın devamıdır.

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Max & the Magic Marker oyunundaki ana karakter Max bir gün okulundan eve geldiğinde kendisinden küçük olan kardeşi Felix'i oyuncaklarını parçalarken görür. Kardeşi tarafından kızgına dönen Max bir tarayıcı olan Giggle'da Felix'ten nasıl kurtulacağını araştır. Bir hışımla kardeşine ondan kurtulacağını söyler. Bir büyü tetiklenir ve büyük bir pençe Felix'i aniden tutar ve aştığı portaldan kaçırır. Yaptığı eylemlerin sonucunu düşünen Max, bir an bile tereddüt etmeden aynı portaldan atlar ve şeytan kral Mustacho tarafından yönetilen bir dünyaya ışınlanır. Max, burada Mustacho'nun tüm tuzaklarına karşı ilerleyerek kardeşi Felix'i kurtarmak zorundadır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Max: The Curse of Brotherhood 2.5 boyutlu puzzle/platform oyunudur. 7 ana bölüm ve 20 seviyeden oluşmaktadır. Tüm bölümler uzun bir maceranın halkalarıdır. Platformların dışında, büyülü bir kaleme sahip olan Max, bu kalemle kendi yolunu çizmekte ve bulmacaları çözmektedir. Oyun boyunca bu büyülü kalem değişik güçlere sahip olacaktır.

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Max: The Curse of Brotherhood olumlu tepkiler aldı. Metacritic'ten 100 üzerinden 72, GameRanking sitesinden de %72.32 puan aldı.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Max: The Curse of Brotherhood for Xbox One". GameRankings. CBS Interactive. 23 Aralık 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Haziran 2015.