Maria Aragon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Maria Lourdes Aragon
Genel bilgiler
Unvanı Winnie
Doğum 17 Temmuz 2000 (2000-07-17) (17 yaşında)

Winnipeg, Manitoba, Kanada
Çalgılar Piyano
Müzik şirketi Star Records
İlişkili hareketler Lady Gaga
Resmî sitesi http://mariaofficial.com/

Maria Lourdes Aragon (17 Temmuz 2000), Kanada-Filipinli şarkıcı. Aragon, YouTube'da Lady Gaga'nın "Born This Way" adlı parçasını seslendirdiği videosunu paylaştı. Videosu çok izlendi ve ilgi gördü.

Aragon, 16 Şubat 2011'de Lady Gaga'nın "Born This Way" şarkısının coverını seslendirdi ve bu videoyu kız kardeşinin YouTube kanalında yayınladı. Perez Hilton videoyu gördü ve Lady Gaga'ya gönderdi. Video Lady Gaga'nın dikkatini çekti ve Gaga, Twitter hesabında videonun linkini paylaştı ve Maria'nın performansından etkilendiğini yazdı. Video, bir hafta içinde 11 milyon kişi tarafından izlendi. 5 Eylül 2011 itibarıyla 41 milyonun üzerinde hite ulaştı.

HOT 103 Winnipeg bölgesindeki bir görüşme sırasında, Maria Aragon ve Lady Gaga tanıştı. Lady Gaga, daha sonra Toronto'daki konserinde Aragon'a sürpriz yaparak onu konserine davet etmiştir. 3 Mart 2011 tarihinde Maria, Lady Gaga'nın kucağında oturarak piyano çaldı. Lady Gaga ile "Born This Way" düetini yaptı.

Amerikalı talk-show sunucusu Ellen DeGeneres, Aragon'un performansını gördü ve sonunda 21 Şubat 2011'de Aragon, Ellen DeGeneres'in programında tekrar piyano çalarak "Born This Way" parçasını söyledi. Bu performansıyla da dinleyicilerin tekrar beğenisini kazandı.

Star Records ile sözleşme imzaladı, 20 Temmuz 2011 tarihinde kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]