Malcolm in the Middle

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Malcolm in the Middle
Formatsitcom
YönetmenTodd Holland
(çeşitli bölümler)
ve çeşitli yönetmenler
BaşrolJane Kaczmarek
Bryan Cranston
Christopher Kennedy Masterson
Justin Berfield
Erik Per Sullivan
ve Frankie Muniz
Açılış müziğiThey Might Be Giants'ın bestelediği
"Boss of Me"
Ülke ABD
Sezon sayısı7
Bölüm sayısı151
Yapım
Kameratek kamera
Gösterim süresi22 dk.
Yayın bilgileri
Yayın tarihi9 Ocak, 2000 - 14 Mayıs, 2006
Dış bağlantılar

Malcolm in the Middle, eski bir Amerikan TV dizisidir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Kalabalık ve sıradan gibi görünen bir Amerikan ailesinin ortanca çocuğu olan Malcolm’ın etrafında şekillenen “Malcolm in the Middle” Linwood Boomer’ın projesi olan oldukça keyifli bir aile komedisi. İlk zamanlar yaşıtları gibi normal bir hayat süren Malcolm’un (Frankie Muniz) hayatı IQ’sunun normalin üstünde çıkmasıyla birdenbire değişmeye başlar. Okulda özel bir sınıfa alınan Malcom “Dahi Çocuk” olmanın getirdiği avantajları ve dezavantajları birlikte yaşamaktadır. Malcolm zeki olmasına karşın fazla sosyal ve kızlarla arası iyi olan bir tip değildir. Bunu aşmak için de elinden geleni yapmaktadır. Malcolm’un ailesi de pek öyle normal tipler değildir. Büyük ağabeyi Francis (Christopher Masterson) anne baskısından çok çekmiş, askeri okulda okumak zorunda kalmış sorunlu bir gençtir, küçük ağabeyi Reese (Justin Berfield) tam bir baş belasıdır. Okulun kabadayısı ve de en aptal öğrencisidir. Küçük kardeşi Dewey (Erik Per Sullivan) ise ailenin en anormal karakteri herhalde. Oldukça zeki ve işini bilen biri.En küçük kardeş olan Jamie, şimdiden muzipliklere başladı bile. Annesi Luis (Jane Kaczmarek) görüp görebileceğiniz en çılgın annelerden. Tam bir disiplin delisi ve çocuklara etmediğini bırakmıyor. Verdiği cezalar, ceza literatüründe kendisine geniş bir şekilde yer bulmuş durumda. Ailenin babası Hal (Bryan Cranston) kendi halinde tam bir orta sınıf vatandaş. Gençliğinde iyi bir eğitim alamamış ve halihazırda ufak bir şirkette çalışmakta. Hayattan fazlaca bir beklentisi yok, ufak şeylerden mutlu olmasını biliyor. Ailenin en acayip karakteri.

Hal ve Louis çocuklarına iyi bir hayat yaşatmak için ellerinden geleni yaparlarken; çok eğlenceli bir ev hayatını ekranlarımıza taşıyorlar. Malcolm ve kardeşleri gözlerimizin önünde büyürken bulaştıkları belalar, ailenin başına gelenler bizleri gülmekten kırıp geçiriyor.

7 sene ekranlarda kalan ve 2005-2006 yayın döneminde son sezonu yayınlanan “Malcolm” hala daha tv dünyasının en beğenilen komedileri arasında sayılıyor.

Ek bilgi[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizide konu alınan ailenin soyadı 'Wilkerson'dır.