Mako Mermaids

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Mako Mermaids: Secret of Mako Island
Tür Fantazi
Drama
Gençlik
Yazar Sam Carroll
Anthony
Morris
Chris Roache
Yönetmen Colin Budds
Jeffrey Walker
Başrol Lucy Fry
Ivy Latimer
Amy Ruffle
Chai Romruen
Isabel Durant
Allie Bertraml
Açılış müziği "I Just Wanna Be"
Bitiş müziği "I Just Wanna Be"
Ülke Avustralya
Dili İngilizce
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 26 (bölümleri listesi)
Yapım
Gösterim süresi 24-25 dakika
Yapım şirketi ZDF Enterprises
Yayın bilgileri
Kanal Türkiye Disney Channel Türkiye
Yayın tarihi 26 Temmuz 2013 - 28 Ağustos 2016
Kronoloji
İlişkili programlar H2O: Just Add Water

Mako Mermaids veya Mako Mermaids: Secret of Mako Island,H2O: Just Add Water'dan sonra Jonathan M. Shiff tarafından üretilen yeni deniz kızı temalı dizidir. 2013 yılında başlayan dizi Türkiye'de Disney Channel Türkiye tarafından ilk sezonu yayınlanmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Sirena, Nixie ve Lyla Mako Adasında yaşayan deniz kızlarından bir kaçıdır. Koloni, kutlamalar için bir süre bölgeden uzaklaşırken bu üç genç deniz kızı yuvayı korumakla görevlendirilmiştir. O sırada Mako Adasına arkadaşıyla kamp yapmaya gelen Zack'in dikkatini bir şey çekmiştir. Gizemli bir mağaraya giren genç, ay havuzuna düşer. Deniz kızları onu kurtarıp ormana bırakmıştır. Fakat Zack, su ile temasa girdiğinde değişen,su üzerinde özel güçlere sahip bir deniz adamına dönüşmüştür. Bundan haberi olan Sirena, Nixie ve Lyla bunu yuvadaki deniz kızlarıyla paylaşmak zorunda kalmıştır. Dünya'nın deniz kızlarından haberdar olmaması için sürü yuvayı terk etmiş ve Sirene, Nixie ve Lyla yuvada kalmış ve Zack'in güçlerini almakla görevlendirilmiştir. Fakat gelişen olaylar sonrasında Zack'in gücünün alınamadığının ve başka sırların olduğunu öğrenmişlerdir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Lyla: Üç deniz kızının lideri olarak görülen sinsi ve akıllı kızdır. Zack'e ilgi duyar.
  • Sirena: Üç deniz kızı arasından en sessiz,sakin ve iyi olanıdır.
  • Nixie: Sık sık Lyla ile kavga eden üç deniz kızından biridir.
  • Zac Blakely: Kazayla ay havuzuna düşen sıradan bir çocuk. Güçlerini gizlemek için uğraşan sportmen çocuktur. Can kurtaranlık yapmaktadır.
  • Rita Santos: Karadan birine aşık olup onunla evlenen ve yeryüzünde yaşayan deniz kızıdır. Bir okulda müdürlük yapmaktadır. Üç deniz kızı onun deniz kızı olduğunu öğrenmiş ve Zack'in güçlerini alana kadar onun yanında kalmıştır. Rita, 3 deniz kızı için de bir öğretmen işlevi görür.