Leoben Üniversitesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Leoben Üniversitesi merkez binası

Leoben Üniversitesi, Avusturya'nın Leoben şehrinde bulunan ve metalurji, malzeme ve maden konularında eğitim veren bir yükseköğretim kurumudur.Üniversite 1840 yılında Avusturya'nın maden bölgesi olan Styria'da kurulmuştur. 1848 yılında üniversite şimdi bulunduğu yere taşınmıştır. Üniversite maden ve Metal Malzeme Bilimi alanında Avrupa'daki en iyi okullardan biri olarak gösterilmektedir. Leoben Montan Üniversitesi Avusturya´daki tek dağ bilimi üniversitesidir.

Üniversitenin 9 tane bölümü vardır ve mühendislik derecesiyle mezun olunur.

Leoben Montan Üniversitesi Avusturya´daki tek dağ bilimi üniversitesidir. Endüstri şirketleriyle yakın ortaklıkla eğiten üniversite 1840 yılında „Dağ Yüksekokulu" olarak kurulmuştur ve Avrupa da alan üniversitesi olması sebebiyle dikkat çeker.

Lisans

Uygulamalı Jeobilimler, Endüstriyel Çevrekoruması, Atık Yönetimi Ve Geri Dönüşüm, Endüstri Lojistigi, Sentetik Madde Mühendisliği, Metalürji, Petrol Mühendisliği, Doğal Kaynaklar

Master

Uygulamalı Jeobilimler, Endüstriyel Çevrekoruması, Atık Yönetimi Ve Geri Dönüşüm, Endüstri Lojistigi, Sentetik Madde Mühendisliği, Metalürji, Petrol Mühendisliği, Doğal Kaynaklar alaninda: “Mining&Tunneling", “Mineral Resources: Processing and Materials"

Diplomstudium (Lisans ve yüksek lisans birleşik)

Dağmakinaları Bilimi, Maddebilimi. (Kaynak: www.avusturyadauniversite.com )