Lady Snowblood

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kibele (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 13.27, 22 Eylül 2016 tarihli sürüm (→‎Dış bağlantı: madde taslak değil)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Lady Snowblood
Şablon:Dil-en
Meiko Kaji (Lady Snowblood)'nin posteri
Yönetmen Toshiya Fujita
Cinsi Sinema filmi
Çıkış tarih(ler)i 1 Aralık 1973 (1973-12-01)
Süre 97 dakika
Ülke  Japonya
Dil Japonca
Resmî sitesi

Lady Snowblood (修羅雪姫, Shurayukihime), Ana karakteri Yuki Kashima olup Meiko Kaji bu karakteri hayat vermiştir, yönetmeni: Toshiya Fujita'dır.

Konu

Japonya karışık bir dönemdedir. Yuki'nin babası öğretmen olarak bir köy veya kasabaya gelir o kasaba veya köyün yerel çetesi tarafında babası katledilir, annesi ise tecavüze uğrar annesi bu yerel çetenin bir elemanını öldürür ve böylece hapishaneye düşer orada intikamını almak için önüne gelen erkekle yatar intikamını bu doğan çocuğun almasını sağlamaktır amacı intikam gözünü kör etmiştir. Aynı zamanda bir kız çocuğu doğurur. Bu kız çocuğunu doğurduktan bir süre sonra ölür. Kız hapisten çıkar ve budist bir rahip tarafından yetiştirilir. Her türlü dövüş tekniğini öğrenerek ailesinin katillerinin peşine düşer. Salt intikam duygularını dayanan bir film; intikam için doğan Yuki'nin hikayesidir.

Kill Bill

Quentin Tarantino'nun Kill Bill filmindeki O-Ren Ishii karakterini bu filmden esinlenerek yarattığı söylenir. Kill Bill: Vol.1 Soundtrack'inde Meiko Kaji'nin söylediği The Flower of Carnage parçası bulunur. Filmde, The Bride'ın O-Ren Ishii'yi öldürdükten sonra çalar bu şarkıdır. Kill Bill: Vol.2 Soundtrack'inde de Meiko Kaji'nin söylediği Urami Bushi parçası bulunur. Bu şarkı da film bittiğinde çalmaktadır.

Dış bağlantı