La Valle Agordina

Vikipedi, özgür ansiklopedi
La Valle Agordina
Ülke  İtalya
Bölge Veneto
İl Belluno ili (BL)
Belediye Başkanı
Rakım m
Alan 48.7 km²
Nüfus
 - Toplam (Aralık 2004) 1217
 - Yoğunluk 25/km²
Zaman dilimi OAS, UTC+01.00
Koordinatlar 46°16′N, 12°4′E
Yerlisi lavallesi
Alan kodu 0437
Posta kodu 32020
Semtleri Cugnago, Fadés, Lantrago, Matten, Conaggia, Chiesa, Torsas, Gaidòn, Ronche, Ronchet, Cancellade, Noàch, Le Campe, La Muda


İtalya haritasında La Valle Agordina konumu

La Valle Agordina İtalya'nın Veneto bölgesi Belluno ili içinde bir belediyedir. Venedik'in yaklaşık 90 km kuzeyinde ve Belluno'nun ise yaklaşık 20 km kuzeybatısında yer alır. 2004 yılı 31 Aralık tarihine göre 1.217 kişilik bir nüfusa ve 48.7 km² lik bir alana sahiptir.[1]

La Valle Agordina belediyesi Cugnago, Fadés, Lantrago, Matten, Conaggia, Chiesa, Torsas, Gaidòn, Ronche, Ronchet, Cancellade, Noàch, Le Campe ve La Muda bölgelerini içerir.

La Valle Agordina aşağıdaki belediyelerle sınırdır: Agordo, Forno di Zoldo, Longarone, Rivamonte Agordino, Sedico, Zoldo Alto.

Ülke[değiştir | kaynağı değiştir]

La Valle, belediye sınırları içinde ve etrafında pek çok dağlara sahiptir: Zelo (güney), Talvena (doğu), San Sebastiano zinciri (kuzey-doğu), Moiazza'nın küçük bir parçası.

Biz ayrıca köyden belediye dışındaki dağları görebiliriz: Framont (kuzey-batı), Agordo), Agner (batı, Agordo), Pale di San Lucano (batı-kuzey-batı), Taibon Agordino), Monti del Sole (Güneş daglari benzeri, güney-batı, Gosaldo), Imperina (güney-güney-batı, Rivamonte Agordino).

La Valle belediyesinde, Rova, Missiaga, Bordina ve Val Clusa gibi küçük nehirler vardır.

Nüfus gelişimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Bütün nüfus bilgileri ve diğer istatistikler: Italian statistical institute Istat.