Kullanıcı mesaj:Lowhjkjghıhhjjjj

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Hakaret içerikleri ekleme[kaynağı değiştir]

  Ambox warning pn-hard-shadow.svg
  Maddelere veya mesaj sayfalarına eklediğiniz yazıların hakaret içermemesi konusunda lütfen çok dikkatli olunuz. Herhangi bir kişiye hakaret içeren ifadeler, o kişi tarafından dava edilmeniz ihtimalini gündeme getirir. Burada kayıtlı kullanıcı veya anonim IP olmanız sizi korumaz. Hakaret ettiğiniz kişi, hakkınızdaki detayları servis sağlayıcınızdan almak üzere mahkeme kararı çıkartabilir. Maruz kaldığı zararları için sizi dava edebilir. Unutmayın ki, ABD'nin İletişimde Nezaket Yasası'nın 230. bölümü, Vikipedi'yi, hakarette bulunmak suçuyla dava edilmekten korumakta ise de, bir Vikipedi sayfasına hakaret içeren iddialar yazan kişiyi korumayabilir.

  Öte yandan, Wikimedia vakfının aldığı karar gereğince; maddeleri vandalize eden veya sürekli olarak rahatsız edici tavırlar sergileyen kullanıcı ile ilgili kişisel bilgiler, IP blokunu bulmaya yardımcı olma veya bir şikayeti çözümleme amacına yönelik olarak ilgili Internet Servis Sağlayıcısına verilebilir. (Vikipedi gizlilik politikası hakkında bütün bilgiler buradadır)
  Bu çerçeveli yazının mesaj sayfanıza yerleştirilmesinin nedeni, bir başka Vikipedi kullanıcısının, sizin yaptığınız katkılarda birisine hakaret ettiğinizden şüphelenmiş olmasıdır. Söylentilerin, dedikoduların, veya kanıtsız şeylerin gerçekliğine güvenmeyin ve tuhaf hikâyeler oluşturacak kaynaklar kullanmayın. Vikipedi, tüm iddialar için güvenilir kaynaklara gerek duyar.
  Eğer birisine hakaret ederseniz, Vikipedi'ye katkıda bulunmaktan, uyarı almaksızın men edilebilirsiniz. Eğer bir maddede bir kişiye istemeyerek (kazaen) hakarette bulunmuş olduğunuzu fark ederseniz hakareti maddeden derhal silin.

  Bu işlem tamamlandığında, yani hakaret kayıtlarımızdan tamamen çıkarıldığında, problem çözülmüş olacaktır. --Nevmit ☛☛ mesaj 13.28, 3 Kasım 2021 (UTC)[yanıtla]