Kullanıcı:InternetArchiveBot

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  InternetArchiveBot


  Bot operation

  Botu başlatma ve durdurma

  • Botu durdurmak için botu engellemenize gerek yok.
  • Aşağıdaki "Çalışma Sayfalarını Görüntüle"ye (View Run Page) tıklayın. Üstteki açılır menüden doğru wiki'nin seçildiğinden emin olun.
  • Sayfada şunu yazıyorsa: "Bu viki: Etkin"
   • Botu devre dışı bırakmak için botun neden devre dışı bırakılması gerektiğini yazın ve ardından "Devre Dışı Bırak"a ("Disable") tıklayın.
   • User talk:InternetArchiveBot sayfasında botu neden devre dışı bıraktığınızı açıklayan bir mesaj bırakın. Yapılan kötü düzenlemeleri, mesajınıza dahil edin.
  • Sayfada şunu yazıyorsa: "Bu viki: Devre dışı"
   • Botu etkinleştirmek için botun neden etkinleştirilmesi gerektiğini yazın ve ardından "Etkinleştir"e ("Enable") tıklayın.
   • İlk olarak botun wikinizde çalışması için fikir birliğine sahip olunduğundan emin olun. Wikinizin bot politikalarına uyun.
   • Bot, yanlış düzenlemeler yapmak gibi hatalar nedeniyle devre dışı bırakıldıysa öncelikle bu hataların giderildiğinden emin olun.
  • Bot engellenirse lütfen hemen User talk:InternetArchiveBot sayfasına bir mesaj bırakın.
  • Even if the bot is not running on a given wiki, the Internet Archive create archives of almost every new external link added to every Wikimedia wiki, and has been since 2013. If a bot is blocked or disabled on a wiki, it does not stop this work.

  Çalışma Sayfalarını Görüntüle

  Botu yapılandırma

  Botun davranışı wikilerin ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir. Bu, arayüzün konfigürasyon sayfasındaki değerleri güncellenerek yapılır. Yapılandırma sayfasına erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Üstteki açılır menüden doğru wiki'nin seçildiğinden emin olun. Belirli bir wiki için yapılandırmayı yalnızca yöneticiler düzenleyebilir.

  Yapılandırma Sayfasını Görüntüle

  Requesting specific articles

  You can use the Analyze a Page interface to fix dead links, or to add archive links to all links, on a specific page. Edits made using this tool will be attributed to you. Make sure the correct wiki is selected from the drop-down menu at the top.

  You can also queue the bot to run on multiple pages. These articles will be added to InternetArchiveBot's queue of edits to make.

  Bot hakkında

  Coolest Tool Award 2019 square logo.svg
  InternetArchiveBot
  2019 Coolest Tool Award Winner
  in the category
  Impact

  InternetArchiveBot, bozuk dış bağlantıları tanımlayan ve değiştiren gelişmiş bir bottur. InternetArchiveBot, sade kaynakça şablonlarını doldurmak ve uygun olduğunda kaynaklara bağlantılar eklemek de dahil olmak üzere kaynaklara başka eklemeler de yapar. InternetArchiveBot, her Wikimedia wiki'sini yeni giden bağlantılar için izler ve 50'den fazla Wikimedia wikisinde aktif olarak düzeltmeler yapar. Bu bot, Wikimedia topluluğu ile ortaklaşa İnternet Arşivi'nin bir hizmeti olarak işletilmektedir.

  InternetArchiveBot'un yönetim arayüzü, gönüllü çevirmenler sayesinde birçok dilde mevcuttur. Çeviri konusundaki yardımınız oldukça hoş karşılanır. Yardım etmek için TranslateWiki sayfasını ziyaret edin.

  Contact us

  Bot Mesaj Sayfası Telegram IRC (irc.libera.chat #iabot)

  Credits

  Source

  Font Awesome 5 brands github.svg GitHub