Katekyō Hitman Reborn! (Manga)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Reborn!
Reborn!.jpg
家庭教師ヒットマンReborn!
(Katekyō Hittoman Ribōn!)
TürAksiyon, Komedi, Mafya, Doğaüstü
Manga
TV anime
Light Novel

Katekyō Hitman Reborn!: Hidden Bullet

Wikipe-tan without body.svg Anime ve manga portali

Katekyō Hitman Reborn! (家庭教師ヒットマンREBORN!, Katekyō Hittoman REBORN! Katei Kyōshi Hittoman Reborn!,kateikyoushi hitman reborn, Tetikçi Eğitmen Reborn) Akira Amano tarafından yazılıp çizilen manganın adıdır.

Manga Japonyada Haftalık Shonen Jump dergisinde yayınlanmaktadır.7 Ekim 2006'da ise serinin animesi TV Tokyo'da yayınlanmaya başlamıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Tsunayoshi "Tsuna" Sawada,İtalya'nın en güçlü mafya ailelerinden olan Vongola ailesinin ilk patronunun büyük-büyük-büyük torunudur.Vongola ailesinin 10.patronu olmak için seçilmiş bütün adaylar ölünce,halen patron olan Timoteo yani "Vongola IX" geriye kalan tek aday olan Tsuna'yı bir mafya patronu olarak eğitmesi için bebek suretinde Reborn adında bir kiralık katili Japonya'ya gönderir.Ne yazık ki "Vongola X" olması beklenen Tsuna oldukça yeteneksiz bir çocuktur.Ama Reborn işinde iyidir ve Tsuna'yı bir mafya patronuna dönüştürmeye niyetlidir bunu yaparken ise Vongola ailesine mahsus fantastik silahları kullanmaktan çekinmeyecektir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Tsunayoshi "Tsuna" Sawada(沢田綱吉/ツナ, Sawada Tsunayoshi/Tsuna)

Gelecekte Vongola ailesinin patronu olmak üzere yetiştirilen bir otaokul öğrencisidir.Tsuna'ı bu duruma sokan şey ise Vongola ailesinin uzun yıllar önce Japonya'ya gelmiş ilk patronunun torunun-torununun-torunun torunu olmasından dolayıdır.Diğer önemli nedense patronluk pozisyonu için seçilmiş diğer kişilerin ölmüş olmasıdır.Tsuna,hiçbir şeyi beceremeyen normalde hayatı başarısızlık ve yenilgilerle dolu bir çocuktur.Ancak Reborn onu bulup eğitmeye başladığında işler değişmeye başlar.

Reborn(リボーン, Ribōn)

Reborn,bebek suretine sahip bir kiralık katil,bir arcobaleno.Vongola ailesinin şimdiki patronu tarafından Tsuna'yı eğitmek üzere yollanmış.Vongola IX'un en güvenilir adamı.Sert ve acımasız öğretme yöntemleriyle Tsuna'yı çileden çıkarsa da geleceğin patronu ile arasındaki bağ oldukça kuvvetli.

Hayato Gokudera(獄寺 隼人, Gokudera Hayato)

Bir transfer öğrenci,Tsuna'nın sınıf arkadaşı.Daha önce İtalya'da eğitim görmüş olan Hayato bir dinamit uzmanı.Ağzından düşürmediği sigarasıyla yaktığı üzerinde taşıyabileceğinden daha fazlasını tuttuğunu düşünebileceğiniz kadar çok olan dinamitlerini kullanarak patlamalar yaratır.

Takeshi Yamamoto(山本 武, Yamamoto Takeshi)

Tsuna'nın sınıf arkadaşı.Okulda baseball konusunda bir yıldız.Reborn'un gelişinde kısa bir süre sonra Tsuna'nın yaşadığı değişimin yarattığı bir durum yüzünden Tsuna ile arkadaş oluyor.Reborn'un dikkatini çeken Takeshi,Tsuna'nın ailesinin bir üyesi olmak için seçiliyor.Takeshi öncelikle aileye kabul edilmeye değer olup olmadığını kanıtlamak için Reborn tarafından kendisinin bir tür oyun sandığı tehlikeli durumlara sokuluyor.Takeshi testler ve eğitimi sırasında da olayları bir tür oyun olarak görme huyundan ya da öyle görüyormuş gibi yapmaktan vazgeçmiyor.

Kyoya Hibari(雲雀 恭弥, Hibari Kyōya)

Okulun disiplin komitesinin lideri.Fazlasıyla sert bir mizaca sahip olan Kyoya inanılmaz dövüş yetenekleri yüzünden Reborn tarafından aileye dahil edilliyor.Çoğunlukla yalnız olmayı tercih eden Kyoya'nın en nefret ettiği şey okuldaki düzenin bozulması veya okula zarar verilmesi. Sıklıkla onu uyandıran,fazla konuşan ya da sadece sinirine dokunan insanları öldürmekle tehdit edecek kadar da kaprisli.İnce bir sadakat ve düşünce yapısı var

Ryohei Sasagawa (笹川 了平, Sasagawa Ryōhei)

Kyoko'nun ağabeyi.Boks takıntılı.Her zamn canlı,her zaman ateşli,mücadele için yanıp tutuşan biri bu yüzden Reborn tarafından Tsuna'nın ailesine dahil ediliyor.Reborn ve beraberindekilerle girdikleri tehlikeli ve garip durumlar karşısında sürekli heyecanlanıyor ve olayın bir parçası olmaktan zevk alıyor.Ruhunda yanan ateş neredeyse hiç sönmüyor.

Özel Kurşunlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Son Arzu Kurşunu: Son Arzu Kurşunu vurulan kişinin ölmeden önce son arzusunu yerine getirmesini sağlar eğer vurulan kişinin son arzusu yoksa kişi ölür eğer son arzusu varsa vücudu aşırı şekilde dayanaklı, güçlü ve hız kazanmış olur. Kurşun 5 dakika sürmektedir.

Terimler[değiştir | kaynağı değiştir]