Karayolları SK

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Karayolları Spor Kulübü
{{{ad}}} arması
Tam adıKarayolları Spor Kulübü
KısaltmasıKarayolları SK
Kuruluş1991
BaşkanTürkiye Kamuran Yazıcı
Web sitesiKarayolları SK
 
İç Saha
 
Deplasman

Ankara'da 1991 yılında kurulan spor kulübüdür. Forma renkleri Turuncu-Siyah'tır.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Karayolları çalışanları arasında dayanışmayı artırmak, üyelerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve benzeri etkinliklerle değerlendirmek, gençlere kültürel eğitim ve spor olanağı sağlamak ve böylece ülke sporuna ve kültürüne katkıda bulunarak toplumun bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı ve daha dengeli kişilerden oluşmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Kulüp başlangıç olarak futbol ve voleybol branşlarında faaliyet göstermekteydi.

1997 yılında kadın voleybol takımının mahalli ligden Türkiye Bayanlar 2. Ligi'ne yükselmesi soncunda, kulüp yönetimi tarafından tek branşta çalışmaların daha verimli ve ekonomik olacağı düşünülerek yalnızca bayan voleybol branşında çalışmalara devam etme kararı alınmıştır.

Kulüp Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar kategorilerinde gruplarında önemli başarılar kazandı. Takımlar 8 defa Ankara’da çeşitli dereceler yaparak kendi kategorilerinde Türkiye şampiyonalarına katılma hakkı kazanmıştır.

Kulüp 2009 yılında Voleybol Okulunu kurarak, her yaş gurubundaki çocuklara da spor yapma imkânı sağlamıştır. Kulüp şu an Sultanlar Ligi'nde mücadele etmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]