Kalbinin Sesini Dinle

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kalbinin sesini dinle (orijinal adı:My Big Fat Greek Wedding), yönetmenliğini Joel Zwick'in üstlendiği 2002 yılı Amerika-Kanada ortak yapımı romantik komedi türünde bağımsız sinema filmi. Filmin senaristi olan Nia Vardalos aynı zamanda başrolü de üstlenmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

30 yaşındaki Tula hala geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan ailesinin yanında Chicago'da yaşamaktadır. Burada ailesine ait olan The dancing Zorba’s adlı restoranda çalışan Tula, mutsuz ve bakımsızdır. Babası onun bir an evvel bir Yunan ile evlenmesini istemektedir. Tula restorandan ayrılıp, yine ailesine ait seyahat bürosunda çalışmaya başladığında büyük bir mutluluğa ve özgüvene kavuşur ve daha bakımlı olmaya başlar. Bu süre zarfında Ian isimli Beyaz Anglo-Sakson Protestan öğretmen ile tanışır ve ikili arasında aşk başlar. Ancak Ian Yunan olmadığından bu ilişki bir süre gizli tutulmak zorundadır.

Tula'nın babasının ilişkiden haberi olması ile ilişki neredeyse bitme noktasına gelir. Ancak Ian Yunan Ortodoks Kilisesinde vaftiz edilmeyi kabul ederek kendisini aileye kabul ettirir ve büyük bir düğün düzenlenir.