Jimmy Ryce

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search

Samuel James "Jimmy" Ryce (d. 26 Eylül 1985 - ö. 11 Eylül 1995) Juan Carlos Chavez tarafından tecavüz edilen ve öldürülen 10 yaşındaki ABD'li erkek çocuğu.

Jimmy'nin Hikayesi[değiştir | kaynağı değiştir]

11 Eylül 1995 Pazartesi günü, dokuz yaşındaki Jimmy, okuldan otobüse biniyordu. 10 tane arkadaşıyla, evine 1 blok kala otobüs onları bıraktı. Juan Carlos Chavez'in itirafına göre, o,Jimmy'nin yürüyeceği yolu kendi kamyonuyla kapadı ve oğlanı kamyonun içine attı. Jimmy, bir helikopter sesi duydu ve kapıyı açmaya çalıştı. Chavez, Jimmy'i vurdu ve oğlan son nefesini verene kadar ona ateş etmeye devam etti. Jimmy öldüğü zaman, 10. doğumgününe sadece 15 gün vardı.

6 Aralık 1995 günü Jimmy'nin parçalanmış bedeni Chavez'in kamyonunun yanında bulundu.

Chavez'in Yakalanışı[değiştir | kaynağı değiştir]

Chavez, Scheinhaus ailesi için çalışıyordu. Onlara ait olan bir karavanda yaşıyordu. Jimmy'nin ölümünden kısa bir süre önce, Scheinhaus'ların evinden bir silah ve mücehverler çalınmıştı. Scheinhaus lar Chavez'den şüpheleniyordu, fakat bir kanıt yoktu. Bir çilingirin yardımıyla, Scheinhaus Chavez'in apartmanına girdi ve silahını ve Jimmy'nin çantasını buldu. Bulduklarını, 5 Aralık 1995 günü FBI bürosuna açıkladı. Chavez bir gün sonra bulundu ve soruşturma başladı.

55 saat sonra,Chavez, Jimmy'i öldürdüğünü itiraf etti. Aynı zamanda polislere Jimmy'nin cesedini de gösterdi-Jimmy'nin cesedi parçalanmış, çürümüş ve tanınamaz haldeydi.

Öldürülme Davası[değiştir | kaynağı değiştir]

1998 sonbaharında,Juan Carlos Chavez,çocuk kaçırmaktan ve öldürmekten mahkûm edildi. Chavez'e öldürülme cezası verildi. Florida Yüksek Mahkemesi de cezayı doğruladı ve 21 Kasım 2002'de Chavez mahkûm oldu.

Jimmy Ryce Act Bürosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu büro,Jimmy'nin annesi Claudine Ryce ve babası Don Ryce tarafından kuruldu.