Heart of Darkness (video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Heart of Darkness, 1998 yılında Amazing Studio tarafından tasarlanıp Interplay tarafından dağıtılan Windows tabanlı bilgisayar ve Playstation oyunudur. 2001 yılında Gameboy Advance sürümü duyurulmuş olsa dahi daha sonra haber alınamamıştır. Orkestral müzik kullanılarak çıkarılan ilk oyunlardan birisidir.

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, en iyi dostu köpeği Whisky olan Andy'nin hikâyesini anlatır. Andy öğretmeninden nefret eden, karanlıktan çok korkan bir çocuktur. Günlerden birinde Andy ve Whisky parkta iken bir güneş tutulması meydana gelir, tutulma anında köpeği Whisky yokolmuştur. Andy ise derhal ağaçevine koşar, hazırlığını yapar ve uzay gemisine atlayıp köpeğini geri getirmek adına bir yolculuğa çıkar.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun 2 boyutlu bir platform oyunu şeklindedir. Ara demolar ise sinematik biçimde oyuncuya sunulur. Oyun, lineer bir yapıdadır, oyun boyunca oyuncu genel platform oyun yapısındaki gibi reflekslere bağlı bırakılsa da birçok yerde bulmacalara yer verilir.

Yapım aşaması ve sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun 6 yılda tamamlanmıştır. 6 yılın önemli kısmında sinematik grafikler ve orkestral müzikler üzerinde çalışılmıştır. Oyun iyi yorumlar almış ve 1,5 milyon kopya satabilmeyi başarmıştır.