Hava temizleme cihazları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Havadaki tüm zararlı organizmaları yok eden cihazlar. Bu özelliklerinin yanında sigara kokusu ,yemek kokusu ve tüm kokuları yok ederler.

Hava temizleme cihazları sektörde birçok marka altında ortamdaki havayı temizlemeye yarayan hepa filtre temelli iyonizer ya da diğer hava temizleme modülleri ile birleştirilmiş fan yardımı ile havayı iyonizer ya da hepa filtre üzerinden geçirerek temizleyen cihazlardır.

Ozon Kullanımı Havada normal olarak çok fazla bulunmayan fakat yıldırımlar, şelaler ya da güneş yardımı ile oluşarak çevredeki bakteri ve virüsleri yok eden doğanın değerli bir maddesidir.Ozon miktarının Amerikan standartlarına göre izin verilen değeri 0.5 ppm dir. Insanlar teknolojinin artması ve yarı iletkenlerin çoğalması ile gün geçtikçe kapalı ortamlarda daha fazla ozona maruz kalmaktadırlar. Televizyon ekranları, bilgisayarlar, elektrikle çalışan birçok cihaz ozon üretmekte ve bunları ortama yaymaktadır. Çok fazla teneffüs edilen ozon insanlar için akciğer ve karaciğer zehirlenmelerine yol açmaktadır.

Ozonun Bilinçli Kullanımı Günümüzde birçok cihaz ozon ile havayı temizlediğinden ve ortamı sağlıklı hale getirdiğinden bahsetmektedir. Fakat bu tip cihazların yaydığı ozon miktarı genellikle yasaklanan sınırların üzerinde ve insan sağlığına olumsuz etkileri olacak kadar fazladır.

Oturma Odaları İçin Hava Temizleme Cihazları

Günümüz teknolojisinde kişilerin tüm isteklerini karşılayan hava temizleme cihazı oturma odalarında ve öbür istenilen tüm alanlarda zarar veren durumda olan maddeleri kısa zamanda ortadan kaldırır ve hem de sterilize eden 6 evreli durumda olan temiz hava sistemlerini de kullanıcılarına sunmaktadır. Bu cihazların içindeki zeki hava kontrolleri yardımıyla ise odalarınızda ve evlerinizin öbür sahalarında havanın kalitesini otomatik olarak ölçer ve muayene altında tutar insan sıhhati açısından da sıhhatli bir meydan oluşturmakta epeyce yararlıdır. Dâhili durumda olan sensör ise odaların hava kalitesini ölçer ve bu alanlarda olası meydana geldiği civarı en güzel hava kalitesini sağlamak amaçlı de mekânlara uyumlu durumda olan sürat kalite ayarları da otomatik olarak seçilmektedir.

Hava temizleyici modellerinde bulunan çift rengarenk ekran olabilitesi yüksek durumda olan hava kalitesi ile ilgili kullanıcılarına bilgilendirmektedir ve ortamda bulunan hava temizleme ise olması gerektiği kadar iyi değilse de kırmızı ışık yanar, hava bir daha kıtır ve sıhhatli konforlu meydana geldiği vakitlerde ise yeşil nitelik yanarak kullanıcılarını bu sayede bilgilendirir. Özel parçacık yükleyicileri de içerisinde barındıran cihazlar etkin oksijen zeolit filtrelerden geçerek de tutulan tüm gazları oksitler ve hem de ise bunları ise kısa zamanda zararsız bir duruma getirmektedir. Bu gereken işlemler içerisinde zeolit filtrenin bir çok kez olarak yenilenmesi de sağlanarak iş ömrünü yıllar süresince uzatmaktadır.

6 evreli durumda olan hava temizleme cihazları hemen hemen 5 seneye civarı kullanımları meselesiz biçimlerde sağlanır. Cihazların inanılmaz açık yapıları yardımıyla ise 3 evreli parçalık filtresi bir çok kez olarak dik bir akış hızına da sahip olmaktadır. Parçalıkları olduğundan daha uzunca bir zaman tıkanmadan gösterişli biçimlerde kullanılacağı manasını taşımaktadır. 2 evreli durumda olan cihazlarda filtre fazları ve kokuları bulundurarak bunları ise daha daha sonra bir çok kez içinden geçirerek filtreyi yenileyen etkin oksijen açısından kısa zamanda oksitlenmektedir. Aynı zamanda ise pekçok malzemelerini aksine ise gazları ve berbat kokuları su moleküllerini yakalamadan gösterişli bir biçimde yakalayan ve epeyce da gelişmiş birinci dershane ürünlerinden tasarımları yapılmıştır. Bu ise %90 nem oranlarına civarı çok nemli durumda olan alanlarda bile gazları ve kokuları gidermede epeyce etkilidir.

Video;

http://www.uzmantv.com/embed/hava-temizleme-ve-nemlendirme-cihazlarini-kimler-kullanabilir


Kaynak :Hava Temizleyici

Bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]