Hard Truck Apocalypse

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Hard Truck Apocalypse
HTA logo.jpg
Yayımcı(lar) Buka ent.
Yapımcı(lar) Targem Games
Platform(lar) Windows
Çıkış tarih(ler)i
  • KA 18 Haziran 2008
Rusya 8 Aralık 2005
Amerika Birleşik Devletleri 19 Haziran 2006
Tür(ler)i Car combat
Biçim(ler) Tek oyunculu
Giriş Klavye, Fare

Hard Truck: Apocalypse Rus oyun geliştiricisi Targem Games tarafından geliştirilen Car combat türündeki video oyunu. Oyun, zaman olarak kıyamet sonrası Avrupa'yı konu alıp, zırhlı kamyonlar üzerine kurulmuştur. Çeşitli araçlar kullanılarak korsanlık yapılan bir oyundur.

Oyun küçük bir kasabada başlar, ve babası öldürülen bir adamın, babasının intikamını almak için arayışa girmesiyle devam eder. Haritada ilerledikçe farklı kasabalardan geçilir. Her kasabanın kendine özgü bir ihtiyacı vardır. Oyuncu seyahati sırasında hangi kasabada hangi ihtiyaçlar olduğunu belirleyerek bir kasabadan diğerine mal alıp satabilir. Bazı görev yerlerinde kendisine verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilir. Bu kazancıyla başka bir kamyon satın alabilir, kamyon üzerine yeni ekipmanlar ekleyebilir veya geliştirebilir. Seyahat sırasında yol kenarlarında veya arazide karşılaşılan düşmanlar ile mücadele edilir. Eğer başarılı olunursa düşmanın aracında bulunan ekipmanlar oyuncunun eline geçer.

Her kamyonun kendine özgü bir bagajı vardır. Bagajın büyük olması, savaş sırasında elde edilen düşman ekipmanlarının taşınması veya seyahat sırasında yapılan ticarette mal taşıma kapasitesi için önemlidir.

Oyun Rusya'da büyük bir başarı yakalamış olup basın ve oyunculardan tam not almıştır. Oyun başlığı "Hard Truck" olarak seçilsede Hard Truck oyunundan farklı bir oyundur.

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

  • "Best Game Design" ödülü, Rus oyun geliştiricileri konferansı (KRI2006) ve Rus basınından birkaç ödül.

Ek paketler[değiştir | kaynağı değiştir]

Hard Truck Apocalypse: Rise of the Clans[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun bu genişleme paketi de Hard Truck Apocalypsein yapımcısı Targem Games tarafından geliştirilmiştir. Pakette kıyamet sonrası Kuzey Amerika yer alıyor. Oyuncular efsanevi şehir Edmonton'u serseri bir oyuncuyu kontrol ederek arıyor. Oyunun geniş içeriği Hard Truck Apocalypse ile aynıdır. Kamyonların, silahların, düşmanların çoğu aynıdır. Ekstra olarak 4 yeni bölge ve yeni hikâye eklenmiştir.

Oyun Rusya dışında yayınlanmadı. Fakat internet üzerinden Gamer's Gate indirilebilir versyonu bulunmakta.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]