Gizli Pencere

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gizli Pencere
Film Afişi
YönetmenDavid Koepp
YapımcıGavin Polone
Ezra Swerdlow
SenaristDavid Koepp
Stephen King (kitap, "Gizli Pencere, Gizli Bahçe")
OyuncularJohnny Depp
John Turturro
Maria Bello
MüzikPhilip Glass
Geoff Zanelli
StüdyoColumbia Pictures Corporation
DağıtıcıSony Pictures Entertainment
Yapım yılı2004, ABD
Süre96 dakika
Dilİngilizce
Bütçe40 milyon dolar

Gizli Pencere; Stephen King'in romanından uyarlama, ünlü senarist David Koepp'in yönetmen koltuğuna oturduğu film. 2004, A.B.D. yapımı.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Başarılı yazar Mort Rainey (Johnny Depp) en sevdiği koltuğunun üzerinde günde 15 saat uyumaktadır. Acı verici bir boşanmanın ortasındadır ve bu ayrılığa ilişkin her şey çirkin ve tatsız bir hal almıştır. Bu durum tüm enerjisini emmiş ve yaratıcılığını alıp götürmüştür. Mort Rainey kendisini tek bir satır bile yazamayacak duruma getiren büyük çaplı bir yazamama sendromuyla baş başa kalmıştır.

Sonra bir gün, işler artık daha da kötüleşemez gibi görünürken, John Shooter (John Turturro) adında psikopat bir yabancı Rainey'nin kapısına gelir, onu kendi hikâyesini çalmakla suçlar ve bunu telafi etmesini ister. Rainey'nin kendisini yatıştırma çabalarına karşın, Shooter git gide daha ısrarlı ve düşmanca bir tavır takınarak, soğukkanlı bir cinayet dahi içerebilecek tuhaf bir adalet kavramından söz eder.

Akıl almaz bir kedi-fare oyunu oynamak zorunda bırakılan Rainey, hayal bile edemeyeceği bir kurnazlık ve kararlılığa sahip olduğunu keşfeder. Sonunda ise, Shooter'ın onu kendisinden bile iyi tanıyor olabileceğini anlar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]