Teen Wolf (1. sezon)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Genç Kurt (1. sezon) sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Teen Wolf
(1. sezon)
Teen Wolf Season 1 DVD.jpg
DVD Kapak Resmi
Ülke ABD
Bölüm sayısı 12
Yayın
Kanal MTV
Orijinal yayın tarihi 5 Haziran 2011 (2011-06-05) – 15 Ağustos 2011 (2011-08-15)
Sezon kronolojisi
Sonraki →
2. sezon
Teen Wolf bölümleri

Teen Wolf'un ilk sezonu, ABD yapımı doğaüstü draması Jeff Davis tarafından yönetilen ve Teen Wolf isimli 1985 yapımı filmden uyarlanan dizinin ilk gösterimi 5 Ocak 2011'de yapıldı ve sezon 15 Ağustos 2011'de MTV'de sona erdi. Sezon 12 bölümden oluşmuştur.[1]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk sezon, Scott'ın bir kurt adama dönüşmesinden sonra karşılaştığı değişiklikler ve tehlikelerle ilgilidir. Her dolunayda vücudu ve hayatındaki değişiklikleri uyarlamak, arkadaşları ile sevdiği kişiyi korumak ve etrafındaki insanlarla ilişkilerini sürdürmek zorundadır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yardımcı Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölümleri listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Nu. # Başlık Yönetmen Senarist Orijinal yayın tarihi ABD izleyicisi
(milyon)
1 1 "Wolf Moon" Russell Mulcahy Jeff Davis ve Jeph Loeb & Matthew Weisman 5 Haziran 2011 (2011-06-05) 2,17[2]
16 yaşında, insanlar tarafından pek sevilmeyen bir çocuk olan Scott McCall ve onun en iyi arkadaşı Stiles bir cesedin kayıp olan yarısını bulmak için ormana gider; fakat Stiles'ın şerif olan babası, Stiles'ı yakalar ve eve götürür. Scott eve geri giderken kurt uluması duyar ve aniden bir kurt tarafından karnından ısırılır. Ertesi gün, Scott lisenin lakros takım seçmelerindeyken süper duyma, artırılmış güç, çeviklik ve refleksler gibi yeni yetenekleri olduğunu keşfeder. Hemen takım kaptanı Jackson tarafından fark edilir. Liseye yeni gelen kız Allison, Scott'ın dikkatini çeker ve ona partiye birlikte gitmeyi teklif eder. Oraya gitmeden önce, Stiles ona dolunayın geldiğini ve kurt adama dönüşebileceği için Allison'dan uzak durması gerektiğini söyler. Scott onu önemsemez ve bir şekilde partiye gider. Partide ilk kurt adam dönüşümünden dolayı acı çekmeye ve sızlanmaya başlar ve Allison'ı telaşlı bir şekilde bırakıp kaçar. Daha sonra Stiles, Scott'ın evine gider ve ona Derek Hale adında gizemli bir genç adamın Allison'ı arabayla evine götürdüğünü söyler. Scott, Derek'in onu ısıran kurt adam olduğunu düşündüğünden onu Allison için bir tehdit olarak görür. Ormana girer, orada üç avcı tarafından yakalanmasına yakın Derek onu kurtarır. Derek onun da bir kurt adam olduğunu fark eder ve artık onunla "kardeş" olduklarını söyler. Scott ertesi sabah okulda, onu partide yalnız bıraktığı için Allison'dan özür diler ve ardından avcılardan birinin Allison'ın babası olduğunu fark eder.
2 2 "Second Chance at First Line" Russell Mulcahy Jeff Davis 6 Haziran 2011 (2011-06-06) 1,47[3]
Scott, Stiles'a kendisini öldürmeye çalışan avcılardan birisinin Allison'ın babası olduğunu söyler. Daha sonra, antrenman sırasında Scott Jackson'ı fena yaralar ve omzunun çıkmasına sebep olur; ardından da dönüşmeye başlar. Stiles hemen Scott'ı soyunma odasına götürür; fakat Scott dönüşümünü tamamlar ve ona saldırır. Stiles yangın söndürücüyle onu sakinleştirir ve kurtulur. Daha sonra o gece, Derek Scott'a Cumartesi gecesi yapılacak maça katılmamasını, aksi hâlde kurt adama dönüşeceğini söyler. Koç Finstock, bir şekilde Scott'a oynamazsa atılacağını söyler; Lydia ise Jackson'ın kötü omzu yüzünden kaybedeceklerini söyler ve bundan dolayı ondan takımın bir parçası olarak kalmasını ister. Scott Derek'e gider ve Allison'dan uzak durmasını söyler. Orada, aniden ilk bölümdeki cesedin diğer yarısının kokusunu alır ve Derek'in evinin yanında gömülü olduğunu fark eder. Scott ve Stiles, Derek'i şerife bildirirler ve Derek tutuklanır. Scott maçta kazanmalarını sağlayan atışı yapar ve ardından yine dönüşmeye başlar. Soyunma odasına koşar, Allison da onun peşinde gelir. Scott kendini kontrol eder ve ikisi öpüşür. Stiles Scott'ı kontrol etmeye gelir ve ona, cesedin bir hayvan tarafından parçalandığı için Derek'in serbest bırakıldığını ve vücudun Derek'in kız kardeşi Laura Hale'e ait olduğu haberini verir. Jackson ise sahada Scott'ın eldivenini delinmiş hâlde bulur ve şaşkınlıkla ona bakar. Bu sırada Derek arkadan onu izler ve Jackson'ı yalnız bırakarak ortadan kaybolur.
3 3 "Pack Mentality" Russell Mulcahy Jeff Vlaming 13 Haziran 2011 (2011-06-13) 1,82[4]
Scott ve Allison okul otobüsünde yakınlaşırken adrenalin Scott'ı kurt adama dönüştürür. Allison'a saldırmaya başlar. Daha sonra okulda, Scott Stiles'la konuşurken, saldırının rüya olduğunu açıklar. Okuldan dışarı çıktıklarında, otobüsün acil çıkış kapısının parçalanıp kanla kaplandığını görürler. Scott bunun rüya olmadığını ve gerçekten Allison'ı öldürdüğünden endişelenir; fakat sonra Allison'ın yaşadığı ve iyi olduğu anlaşılır. Scott ve Stiles sınıftayken, gerçek kurbanı parçalanmış bir şekilde ambulansa kaldırılırken görürler, otobüs saldırısından hayatta kalarak kurtulmuştur. Scott, Stiles'a otobüs şoförüne saldırmış olduğunu söyler. Daha sonra Scott çalıştığı veteriner kliniğinde, şoförün ağır yaralı fotoğraflarını görür. Endişeli bir şekilde, içindeki kurdu kontrol altına almak için Derek'ten yardım ister. Derek, Scott'ın bilinmeyen bir iyilik yapması koşulunda ona yardım etmeyi kabul eder. Ona otobüse gitmesini söyler; Scott orada (flashback'ler sayesinde) şoföre saldıranın kendisi olmadığını, tersine ona yardım etmeye çalıştığını fark eder. Kendini daha iyi hisseden Scott Allison, Lydia ve Jackson'la birlikte bir grup randevusu için bowling pistine gider. Orada Jackson'ın Scott'la ilgili şüpheler artmaya devam eder. Stiles otobüs şoförünün yaraları nedeniyle öldüğünü Scott'a haber verir. Sinirlenen Scott Derek'in evine gider ve orada kurt adam olarak savaşırlar. Sonunda, Derek Scott'ı ısıran kişinin kendisi olmadığını açıklar. Scott Alfa denilen daha hayvansı ve güçlü başka bir kurdun var olduğunu, onu ısıranın da Alfa olduğunu öğrenir. Ayrıca Derek'in kız kardeşinin ölmeden önce bu Alfa'yı aramaya gittiğini öğrenir. Derek, Scott ile Alfa (Scott'ı sürüsüne katmak isteyen) arasındaki bağlantıyı kullanarak onu bulmayı ve bunun içinde Scott'ın yardım etmesini (yapacağı konusunda söz verdiği istek olarak) ümit eder.
4 4 "Magic Bullet" Toby Wilkins Daniel Sinclair 20 Haziran 2011 (2011-06-20) 1,80[5]
Arabasını kullanan bir kadına onu öldürmeye çalışan bir kurt adam saldırır. Silahını tutup ona ateş eder. Derek gizlice kurt adamı takip etmeye çalışır. Çatıya zıplarken, kadın tarafından içinde kurtboğan içeren bir kurşunla vurulur ve canı yanmaya başlar. Scott ulumayla uyanır ve , overhears Allison'ın babası ve Allison'ın halası olduğu ortaya çıkan Kate isimli kadının konuşmalarıana kulak misafiri olur; Derek'in yaşamak için 48 saati kaldığını duyar. Ertesi gün, Derek Scott'ı bulmak için okuluna gider ve Jackson'a onun nerede olduğunu sorar. Jackson söylemek yerine onu kızdırır. Derek onu ensesinden yakalar ve bu sırada Jackson'ın derisini pençesiyle çizilir. Okuldan sonra, Stiles arabasıyla ayrılırken Derek görünür; bu Stiles ve Scott'ı şaşmasına sebep olur. Hasta olduğunu fark eden Scott ve Stiles yardım etmek için onu arabaya alır. Derek, avcının üstünde kullandığı cinsten bir kurşuna ihtiyacı olduğunu söyler. Stiles Derek'le kalırken, Scottise kurşunu bulmak için Allison'ın evine gider. Scott, Kate'in ısrarıyla sıkıntılı bir akşam yemeğine kalır; bir yandan da Stiles'la mesajlaşıp kurşunu bulmaya uğraşmaktadır. Stiles, Derek'le ilgilenirken zor anlar yaşar, Derek'i veteriner kliniğine götürür. Derek'in sağlığı kötüleşir. Stiles'a, kurşundaki kurtboğan kalbine ulaşırsa öleceğini söyler. Derek zamanın tükenmesi hâlinde Stiles'a kolunu kestirmeyi planlar. Allison'ın evinde ise, Scott tuvalete gitmek için izin isteyip Kate'in silah çantasını bakmaya çıkar. Çantanın içinde, Derek'te kullanılan türdeki kurşunları bulur ve birini alır. Scott, Stiles Derek'in kolunu kesmeye başlamadan veteriner kliniğine gitmeyi başarır. Derek kurşundaki kurtboğanı çıkarıp yakar. Sonra kurtboğan küllerini yarasına uygular, doğaüstü bir şekilde iyileşir. Scott Allison'ın ailesindeki avcıların iyi insanlar gibi göründüğünü itiraf eder. Yanıldığını kanıtlamak için, Derek Scott'ı fena hâlde yanmış olan amcasına götürür. Scott'a, bundan 6 yıl önce kurt adam olmayanlar dâhil tüm ailesinin, kendi kurallarına karşı gelen avcılar tarafından başlatılan bir yangında öldüğünü anlatır. Kate ve Allison'ın babası evdeki kurt adamlar hakkında konuşur; Kate'in, Derek'in ailesini öldüren yangını başlatan bir grup avcının arasında olduğunu ima eder.
5 5 "The Tell" Toby Wilkins Monica Macer 27 Haziran 2011 (2011-06-27) 1,68[6]
Bir video dükkanı görevlisi merdivenin üzerinde ampulleri değiştirirken, Lydia ve Jackson ise dışarıda bir filme karar vermeye çalışmaktadır. Lydia arabada beklerken, Jackson da içeri girer ve görevliyi boğazı yarılmış bir şekilde bulur. Dehşete kapılan Jackson bir hırıltı duyar ve Alfa'nın gözlerini görmeden önce raflardan birinin arkasına saklanır. Alfa raları yere devirir ve Jackson onların altında sıkışır. Alfa ona saldırmaya hazırlanırken, Jackson'ın ensesindeki Derek'ten kalan pençe izini fark eder. Sonra pencereyi kırıp, panik içinde çığlık atan Lydia'nın yanından geçerek kaçar. Scott ve Derek video dükkanının çatısının üstündedir. Derek ona, Alfa'nın ne yağtığını gösterir. Scott'a, onunla savaşmak için birlikte çalışmamaları hâlinde Alfa'nın onu öldüreceğini hatırlatır. O sabah, Allison doğum günü hediyesi olarak halası Kate'ten, üzerinde aile armalarının bulunduğu bir kolye alır. Scott, doğum günü nedeniyle tüm gün okulu asmayı kabul etmesi için Allison'ı ikna eder. Okulda ise, Stiles okula gelmediği için Lydia konusunda endişlenir. Lydia'yı (who is loopy on pills) ziyaret eder ve kırmızı gözleriyle, video dükkanının penceresinden zıplayan Alfa'yı onun cep telefonundaki bir videoda görür. Stiles sonunda videoyu silmeye karar verir. Derek kendisinin peşinde olan avcılarla anlaşmak zorundadır; Kate'le yüzleşmesiyla sonuçlanır. Stiles'ın babası vetereineri ziyaret eder ve ona Alfa'nın camı kırarak çıkıp otoparkta koştuğu ve ardından görüntünün yürüyen bir adama dönüştüğü bulanık güvenlik kamerası tarafından çekilen fotğrafları gösterir. Veteriner fotoğrafları görünce tuhaflaşır ve bir şeyler sakladığı ipucunu verir. Okul-aile toplantısında Scott, Allison, Lydia, Jackson ve Stiles'ın betimleri verilir ve her biri hakkında yeni bilgiler ortaya çıkar. Allison'ın babası ve Scott'ın annesi okulu astıklarını öğrenir. Scott ve Allison derinlemisine bir sorunun içinde olduklarını bilerek gelirler. Tam o sırada, gizli bir hayvan otoparkta koşmaya başlar. Telaşlı kalabalık dağılır ve kargaşa yaşanır, ardından Allison'ın babası onu vurur. Herkes ölü hayvanın etrafını çevreleme için yanaşır ve onun bir dağ aslanı olduğu anlaşılır.
6 6 "Heart Monitor" Toby Wilkins Daniel Sinclair 4 Temmuz 2011 (2011-07-04) 1,21[7]
Scott ototparkta rabasını bulmaya çalışırken bir gölge görür, ardından da bir uğultu duyar ve koşmaya başlar. Bir kurt adam onu kovalar. Scott bir sıra arabanın arasına saklanır; fakat cep telefonu çalr ve panikler. Kurt adam Derek'e dönüşür; Scott'ın yeteneklerini sınamıştır. Üzgün olan Scott, Derek'e cidden dönüşümünü kontrol etmeyi öğretip öğretmeyeceğini sorar. Derek Allison'dan uzak durması koşulunda bunu öğreteceğini, Allison'ın Scott için bir dikkat dağıtıcı unsur olduğunu söyler. Scott kabul eder, ama yine de Allison'ı görmeye gider. Ayrıldıktan sonra odasındaki camına, Derek'in kıza kardeşi Laura'nın mezarındakine benzeyen bir spiral çizen Alfa'yla çatışmaya girer. Eve geldiğinde, Scott odasında Derek'i bulur ve ona spiralden söz eder. Bunu duyan Derek huzursuz olur ve oradan ayrılır. Scott okulda, Allison'dan uzak durmaya çalışır. Scott's shortın çabucak sinirlenmesi dönüşümünü tetiklediği için, Stiles öfkesini konrtol etmesi için Scott'a ısrar eder. Bir kalp monitörü ile Scott'ın nabzını takip eder. Kötü durumlarda, Scott Allison'ı düşünürek kendini sakinleştirir, yani Scott'ın zayıf olmasına neden olur. Ensesindeki pençe izi yüzünden rahatsızlanan Jackson, ağzından çıkan pençe sanrıları görür. Scott ve Stiles Allison'ın, Scott'ın öfkesini kontrol etmeye yaradığını fak ederler. Derek yanan amcasını ziyaret eder ve ona Alfa'yı sorar; fakat yanıt alamadan ayrılır. Kürkü üzerine, arabasındakine benzeyen bir spiral kazınmış olan ölü bir geyikle ilgili bir makale bulur. Kasaba veterinerinin hayvanla ilgilendiğini öğrenir ve hayvanla ilgili sorular sormak için onun yanına gider. Fakat veteriner yalan söyler ve Derek sinirli bir şekilde ondan gerçeği öğrenmeye açlışır. Scott, Derek veterineri öldürmeden önce onu durdurur. Scott, Derek'e bu gece okulda buluşmalarını söyler. Okulda Scott ve Stiles PA sistemini kullanmak için gizlice okula girer, böylece Scott Alfa'yı çağırabilir. Derek, arabasında baygın hâlde yatan veterinerle oraya gelir. Scott'ın yüksek sesle ulumasından sonra, ikili okuldan dışarı çıkar ve veterinerin Derek'in arabasından gitmiş olduğunu fark eder. Ardından Derek Alfa tarafından kaldırılıp okul duvarına fırlatılır ve Derek hareketsizce yatar. Alfa Scott ve Stiles'a yönelir. Panikleyen ve Derek'in yaşadığından emin olamayan ikili hemen kendilerini okula kilitler.
7 7 "Night School" Tim Andrew Jeff Vlaming 11 Temmuz 2011 (2011-07-11) 1,66[8]
Okulda kapana kısılan Scott ve Stiles Alfa'dan güvenli bir şekilde kurtulmanın bir yolunu bulmaya çalışırlar. Stiles'ın arabasını alma planları, Alfa'nın arabanın aküsünü pencereden içeri fırlatmasıyla birlikte suya düşer. BAşka bir yolunu bulmayı denerler; fakat Alfa kaçmalarının önüne geçer ve okul hademesini öldürür. Scott'ın telefonundan gönderilen ve okulda onunla bulaşmasını söyleyen gizemli bir mesaj alan Allison Jackson ve Lydia'yla birlikte okula gelirler. Kısa bir süre sonra hepsi kafeteryada hapsolur. Scott Allison'a hiç mesaj atmadığını açıklar. Paniğe kapılırlar; Jackson, Lydia ve Allison neler olduğunu ve kim tarafından kovalandıklarını bilmek ister. Ne diyeceğini bilemeyen Scott peşlerindeki kişinin Derek olduğunu söyler. Lydia polisi arar; fakat polis bunun bir eşek şakası olduğunu düşünerek telefonu yüzüne kapatır. Stiles'a şerif olan babasını aramasını söylerler. Babasını korumak istemesine rağmen, Stiles onu arar. Alfa kafeteryanın kapısını kırmaya başlar ve hepsi orayı terkeder. Fen bilgisi laboratuvarında saklandıkları sırada yangın çıkışına açılan kilitli bir kapı bulurlar. Scott anahtarları almak için hademenin bedenini bulmaya karar verir. Spor salonuna kadar kokuyu takip eder, orada tribünün altında cesedi bulur. Anahtarları almasıyla birlikte, tribün kapanmaya başlar. Scott kurtulmaya çalışırken Alfa'yla yüz yüze gelir. Alfa onu odanın karşısına fırlatır ve Scott'ın acı çekerek dönüşmesini sağlayan yüksek sesli ulumayı gerçekleştirir. Ayrıca Jackson da çizikleri yüzünden, ızdırap içinde yere düşerek Alfa'nın ulumasına tepki verir. Scott kurt biçimiyle, yönünü sınıfa çevirir. İçeriye girmeye hazırlanırken, Allison'ın sesini duyar ve durur. Onu düşünür ve kapıdan uzaklaşıp geri dönüşür. Bu sırada Stiles'ın babası polisle birlikte gelir. Dışarıda güvende ve özgür olan Scott, Derek'in arabasında olup sonradan ortadan kaybolan veterineri sağlıklı ve gülerken görür. Bundan rahatsız olan Scott Stiles'a Alfa'nın onları öldürmeyi planlamadığını söyler. Alfa'nın aslında, Scott'ın onları öldürmesini istediğini; böylece kendisinin Alfa'nın sürüsüne katılacağını söyler. Scott bunun tehlikeli olduğunu, çünkü kurt hâlindeyken gerçekten onları öldürmek istediğini söyler. Scott daha sonra Allison'a yetişir; fakat Scott'a, kendisine güvenemeyeceğini ve onu aramaması gerektiğini söyler. Scott'ı yalnız bırakarak oradan ayrılır.
8 8 "Lunatic" Tim Andrew Monica Macer 18 Temmuz 2011 (2011-07-18) 1,76[9]
Ayrılıklarının ardından her ikisi de çok etkilenen Allison ve Scott zor günler geçirmektedirler. Jackson Allison’a yardım teklif ederken Scott yaklaşan ikinci dolunay ile başetmeye çalışmaktadır. Scott’ın davranışları Stiles ile olan dostluğunu tehlikeye atarken Derek’in dönüşü tehlikeli bir karar vermek üzere olan Scott’a yardım eder.
9 9 "Wolf's Bane" Tim Andrew Jonathon Roessler 25 Temmuz 2011 (2011-07-25) 1,93[10]
Jackson sırtındaki yara için bir uzman araştırmaktadır. Derek ise Alpha’yı aramaya devam etmektedir. Bu arada Allison aiesinin tuhaf davranışlarını sorgulamaktadır.
10 10 "Co-Captain" Russell Mulcahy Jeff Vlaming 1 Ağustos 2011 (2011-08-01) 1,49[11]
Scott arkadaşlarını Alpha’dan korumak için harekete geçerken Stiles Derek’in ailesi hakkında bir şey öğrenir.
11 11 "Formality" Russell Mulcahy Monica Macer 8 Ağustos 2011 (2011-08-08) 1,74[12]
Aile sırlarıyla uğraşan Allison, Scott’a ve geleneksel kış dansına odaklanmaya karar verir. Kurtadamlar ve avcılar arasında tansiyon iyice yükselir. Bu arada Scott sırrını Allison’dan saklarken arkadaşlarını korumak zorundadır.
12 12 "Code Breaker" Russell Mulcahy Jeff Davis 15 Ağustos 2011 (2011-08-15) 2.08[13]
Sezon finalinde kurtadamlar ve avcılar arasındaki savaşın ortasında kalan Scott sonunda iki tarafında yardımını sağlayabileceği bir yol bulur. Alpha’yı yok etmek için Derek ve Scott birlikte hareket ederler. Allison yaşadığı şoku atlatmaya çalışırken Scott, onun sevgisini tekrar kazanmaya çalışmaktadır. Stiles ise Lydia’nın durumu konusunda endişelidir.

Ödüller ve adaylıkları[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Dernek Kategori Alan(lar) Sonuç
2011
[14]
2011 Teen Choice Awards Televizyon Fantastik/Bilim kurgu Seçimi Teen Wolf Adaylık
Yaz Dizisi Seçimi Adaylık
Kadın Televizyon Oyuncusu Seçimi – Fantastik/Bilim kurgu Crystal Reed Adaylık
Yaz Televizyon Yıldızı Seçimi – Kadın Adaylık
Çıkış Yapan Yıldız Tyler Posey Adaylık
Yaz Televizyon Yıldızı Seçimi – Erkek Adaylık

Sunulan Arşivler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 1. Sezon, 22 Mayıs 2012 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde DVD seti yayınlandı.[15]
 • DVD seti,2.Sezon galasından 12 gün önce satışa sunulmuştur.[15]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "MTV Builds Slate of Scripted Programming with 2011 Premieres of Original Series "Teen Wolf" and "Skins"". The Futon Critic. 6 Ağustos 2010. http://thefutoncritic.com/news/2010/08/06/mtv-builds-slate-of-scripted-programming-with-2011-premieres-of-original-series-teen-wolf-and-skins-36898/20100806mtv01/. Erişim tarihi: 25 Kasım 2010. 
 2. ^ Gorman, Bill (7 Haziran 2011). "Sunday Cable Ratings: 'MTV Movie Awards' Leads Night, 'Game of Thrones' Series High, 'Real Housewives,' 'ABDC' & Lots More". TV by the Numbers. 13 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160513115648/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/06/07/sunday-cable-ratings-mtv-movie-awards-leads-night-game-of-thrones-series-high-real-housewives-abdc-lots-more/94914/. Erişim tarihi: 8 Haziran 2011. 
 3. ^ Gorman, Bill (7 Haziran 2011). "Monday Cable Ratings: 'Pawn Stars' Tops Night; Plus 'WWE Raw,' 'Secret Life,' NHL Stanley Cup Finals, 'American Pickers' & More". TV by the Numbers. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160304101906/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/06/07/monday-cable-ratings-pawn-stars-tops-night-plus-wwe-raw-secret-live-nhl-stanley-cup-finals-american-pickers-more/94918/. Erişim tarihi: 8 Haziran 2011. 
 4. ^ Gorman, Bill (14 Haziran 2011). "Monday Cable Ratings: 'Pawn Stars' Keeps Growing; Plus 'WWE Raw,' 'Secret Life,' 'Real Housewives,' 'American Pickers' & More". TV by the Numbers. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160304100759/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/06/14/monday-cable-ratings-pawn-stars-keeps-growing-plus-wwe-raw-secret-life-real-housewives-american-pickers-more/95544/. Erişim tarihi: 15 Haziran 2011. 
 5. ^ Seidman, Robert (21 Haziran 2011). "Monday Cable Ratings: 'WWE Raw,' 'Secret Life,' 'Switched at Birth,' 'Teen Wolf,' 'Sanctuary' & More". TV by the Numbers. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160303234912/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/06/21/monday-cable-ratings-wwe-raw-secret-life-switched-at-birth-teen-wolf-sanctuary-more/96200/. Erişim tarihi: 21 Haziran 2011. 
 6. ^ Seidman, Robert (28 Haziran 2011). "Monday Cable Ratings: 'WWE Raw,' 'Secret Life,' 'Switched at Birth,' 'Single Ladies,' 'Teen Wolf' & More". TV by the Numbers. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160304035856/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/06/28/monday-cable-ratings-wwe-raw-secret-life-switched-at-birth-single-ladies-teen-wolf-more/96836/. Erişim tarihi: 29 Haziran 2011. 
 7. ^ Seidman, Robert (6 Temmuz 2011). "Monday Cable Ratings: 'WWE Raw,' 'Switched at Birth,' Joey Chestnut, 'Single Ladies,' 'Teen Wolf' & More". TV by the Numbers. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160303223238/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/07/06/monday-cable-ratings-wwe-raw-switched-at-birth-joey-chestnut-single-ladies-teen-wolf-more/97281/. Erişim tarihi: 7 Temmuz 2011. 
 8. ^ Seidman, Robert (12 Temmuz 2011). "Monday Cable Ratings: "All-Star" Softball Edges Out 'Pawn Stars,' 'Home Run Derby' + 'Closer,' 'Rizzoli,' 'Alphas,' 'Eureka' & More". TV by the Numbers. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160305015820/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/07/12/monday-cable-ratings-all-star-softball-edges-out-pawn-stars-home-run-derby-closer-rizzoli-alphas-eureka-more/97860/. Erişim tarihi: 12 Temmuz 2011. 
 9. ^ Seidman, Robert (19 Temmuz 2011). "Cable Ratings: 'Pawn Stars,' 'American Pickers' Top Night + 'Eureka' 'Rizzoli,' 'Alphas,' 'Teen Wolf' & Much More". TV by the Numbers. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160304205742/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/07/19/cable-ratings-pawn-stars-american-pickers-top-night-eureka-rizzoli-alphas-teen-wolf-much-more/98439/. Erişim tarihi: 19 Temmuz 2011. 
 10. ^ Seidman, Robert (26 Temmuz 2011). "Monday Cable Ratings: 'Pawn Stars' Rules + 'WWE RAW,' 'American Pickers,' 'Basketball Wives,' 'Switched at Birth,' 'Warehouse 13,' 'Rizzoli,' 'Alphas,' 'Teen Wolf' & Much More". TV by the Numbers. 2 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160202130030/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/07/26/monday-cable-ratings-pawn-stars-rules-wwe-raw-american-pickers-basketball-wives-switched-at-birth-warehouse-13-rizzoli-alphas-teen-wolf-much-more/98938/. Erişim tarihi: 26 Temmuz 2011. 
 11. ^ Seidman, Robert (2 Ağustos 2011). "Monday Cable Ratings: 'Pawn Stars' on Top + 'WWE RAW,' 'American Pickers,' 'Basketball Wives,' 'Switched at Birth,' 'Warehouse 13,' 'Rizzoli,' 'Alphas,' 'Eureka' & Much More". TV by the Numbers. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160305013813/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/08/02/monday-cable-ratings-pawn-stars-on-top-wwe-raw-american-pickers-basketball-wives-switched-at-birth-warehouse-13-rizzoli-alphas-eureka-much-more/99469/. Erişim tarihi: 2 Ağustos 2011. 
 12. ^ Seidman, Robert (9 Ağustos 2011). "Monday Cable Ratings: 'Pawn Stars,' 'American Pickers,' 'WWE RAW' Top Night + 'Closer,' 'Rizzoli,' 'Switched At Birth,' 'Eureka' & Much More". TV by the Numbers. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20160303214237/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/08/09/monday-cable-ratings-pawn-stars-american-pickers-wwe-raw-top-night-closer-rizzoli-switched-at-birth-eureka-much-more/100024/. Erişim tarihi: 10 Ağustos 2011. 
 13. ^ Seidman, Robert (16 Ağustos 2011). "Updated Monday Cable Ratings: 'Pawn Stars,' Jets-Texans, 'WWE RAW' Top Night + 'Closer,' 'Rizzoli,' 'Warehouse 13' & Much More". TV by the Numbers. 18 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20141218055056/http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/08/16/monday-cable-ratings-pawn-stars-jets-texans-wwe-raw-top-night-closer-rizzoli-warehouse-13-much-more/100609/comment-page-3/. Erişim tarihi: Ağustos 16, 2011. 
 14. ^ Clarissa (August 7, 2011). "Teen Choice Awards 2011 Winners". TV Over Mind. http://tvovermind.zap2it.com/tv-news/teen-choice-awards-2011-winners/86122?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=teen-choice-awards-2011-winners. Erişim tarihi: August 11, 2011. 
 15. ^ a b Amazon Page, Teen Wolf (May 22, 2012). "Teen Wolf: Season 1". Teen Wolf. http://www.amazon.com/Teen-Wolf-Season-Tyler-Posey/dp/B0058YPGL6/ref=pd_bxgy_74_text_y. Erişim tarihi: June 30, 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]