Frosty the Snowman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

"Frosty the Snowman" Walter E. Rollins ve Steve Nelson tarafından yazılmış popüler bir şarkı ve ilk kez 1950 yılında Gene Autry ve Cass County Boys tarafından kaydedildi. Rudolph the Red-Nosed Reindeer adındaki şarkıyı önceki yıl seslendiren Autry'nin başarısından sonra yazılmıştır, Rollins ve Nelson şarkıyı Autry'nin seslendirmesi için gönderdiler. "Rudolph" ve "Frosty" olmak üzere popüler özel televizyon show'ları dahil olmak üzere diğer medya'yada uyarlanmıştır. Şarkı aslında "Frosty the Snowman" başlıklı idi. şarkı sözlerinde New York'ta yer alınır. Armonk bölgesinde her yıl Frosty için özel bir geçit töreni vardır.

Popüler 1950 yılında Little Golden Book tarafından basılmış kitabı. kapağın tasarımcısı Corinne Malvern oldu.

Şarkı[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı birkaç grup çocuk tarafından bir sihirli şapka'nın kardan adamın kafasına geçirmekle hayata getirilen kurgusal bir kardan adam'ın masal'ını anlatıyor. Frosty onu imal eden çocuklarla birlikte şehir genelinde macera'lar yaşar ve bir gün güneş açması ile birlikte eriyip gider, Frosty onlara umut vererek geri döneceğim der ve şehri terk eder.

Gene Autry versiyon
Liste (1950) Tepe
noktası
US Pop Singles 7
Perry Como versiyon
Liste (1957) Tepe
noktası
US Pop Singles 74
Jan and Dean versiyon
Liste (1963) TEpe
noktası
US Pop Singles 11
Johnny Mathis versiyon
Liste (2003) Tepe
noktası
US Adult Contemporary 29
Kimberley Locke versiyon
Liste (2007) Tepe
noktası
US Hot Adult Contemporary Tracks 1
Canadian Adult Contemporary 40
Billboard Top AC Songs of 2008 46

Kitap[değiştir | kaynağı değiştir]

1950 yılında, Küçük Altın Kitaplar'ın yazarı Annie North Bedford tarafından uyarlanan ve Corinne Malvern tarafından resimli bir çocuk kitabı olarak Frosty the Snow Man adıyla yayınladı.

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

1954

UPA stüdyosu tarafından WGN-TV'de üç dakikalık kısa animasyon filmi olarak yayınlandı.

1969

Rankin-Bass şirketi, Japonya şirketi Mushi Prodüksiyon üretimi ile birlikte Jackie Vernon'un seslendirmesiyle Frosty the Snowman otuz dakikalık bir animasyon olarak televizyon için özel yapılmıştır.

Film bağlantıları[değiştir | kaynağı değiştir]

The Ronettes tarafından yapılan sürümü Lufthansa'nın soygunu sahnesinden sonra, Sıkı Dostlar filminin özellikleri yer alır.