Esperanza Muñoz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Esperanza Muñoz ya da La Monita, Natalia Oreiro tarafından Sos mi vida dizisinde canlandırılan hayali karakterdir.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Genelde "La Monita" ismini kullanan Esperanza Muñoz, 8 yaşındayken annesi tarafından terk edildi. La Boca'daki conventillolardan birinde yaşayan Nieves tarafından büyütülen Monita, onu annesi gibi benimsedi. Monita ile uzun süreli arkadaşlık yapan Quique de Nieves'in öz oğludur.

Ayrıca convetnilloda Monita'nın iki yakın arkadaşı vardır. Bunlardan biri Nilda Yadhur yani La Turca, diğeri ise Paraguaylı Kimberly'dir.

Monita, para kazanmak ve geçimini sağlamak için profesyonel olarak boks yapar. Eğitmeni ise Quique'dir. Bir gün boks maçı esnasında elini incitir, eline bir şey olmadığında ısrar ederek maça devam eder. Fakat maç devam ederken elinin kötü bir şekilde incinmesinden sonra artık boks maçlarına çıkamaz. Artık başka bir işte çalışması gerekir ve yakın arkadaşı olan Kimberly, temizlik yaptığı Quesada grubuna iş için başvurmasını söyler.

İş başvurusunda sekreter tarafından geri çevrilirken, şirketin dışındaki bir ağacın altında oturup ağlamaya başlar. Ağlama esnasında, şirketin sahibi olan Martín Quesada tarafından fark edilir. Aralarındaki sosyal farklara, her ikisinde sevgilileri olmasına rağmen zamanla aralarında bir yakınlaşma başlar.

Martin ile aralarındaki ilişkiyi Quique'Den saklamaya çalışan Monita, Quique'nin erkek kardeşi olduğunu Martin'e söyler. Fakat daha sonra kardeş olmadıkları gerçeği ortaya çıkar.

Martin, kız arkadaşı Constance'dan ayrılıp Monita ile evlenir.

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

Natalia Oreiro, bu karakteri ile Martin Fierro Ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu seçildi.