Enrique Cerezo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Enrique Cerezo
Enriquecerezo.jpg
Doğum Enrique Cerezo Torres
27 Şubat 1948 (1948-02-27) (68 yaşında)
Madrid, İspanya

'Enrique Cerezo Torres' sinematografik bir yapımcı ve Atlético Madrid başkanıdır.

Sinematografik kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Enrique Cerezo filmde kamera asistanı Vente bir Alemania, Pepe olarak 1971 yılında sinema başladı. Almería: Üç yıl sonra o onun tek filmi La sonrisa del sol yönlendirir.

Sinema yapımcısı olarak, Enrique Cerezo sahibi - Sinematografik Productions ve birçok film üretti. Enrique Cerezo tarafından üretilen en ünlü filmleri El perro del Hortelano, La buena estrella, Pídele Cuentas al rey, Yoyes, Juana la Loca, La hora de los valientes ve La vida de nadie.

Atlético Madrid Başkanlığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Atlético Madrid klübü tırmanış gösternince 2002'de La Liga'ya yükseldi. Jesús Gil ailesi onu kontrol etmek için devam etmesine rağmen, örgütün başkanlığını ayrılmaya karar verdi ve Cumhurbaşkanı olarak Enrique Cerezo belirlemek için karar, onun takdir yıllardır kulüp ile işbirliği yaptı.

İlk sezonunda, kulübün Javi Moreno, Demetrio Albertini ve Fabricio Coloccini gelen Milan, ama bu, rağmen gibi bazı saygın oyunculardan birkaç transferleri yapılmış kulüp onikinci konumda sezonu tamamladı.

2003-04 sezonunda, kulüp antrenörü Luis Aragones görevden ve Gregorio Manzano ile onun yerini aldı.Önceki sezon fiyatları Büyük kısmı kulüp bırakmak ve bu yıl içinde, oyuncular gibi Diego Simeone, Ariel Ibagaza ve Lequi geldi.Kulüp bunun kötü bir sezon yapmak, yedinci sırada tamamladı.

2004-2005 sezonunda ise, kulüp işe, yine onların koç yerine César Ferrando ve o Los Rojiblancos yenilemek amaçladık. O zaman, kulüp merkezi savunucularına satın Pablo Ibáñez ve Luis Perea. Ferrando planları gerçekleşmedi ve kulübün Avrupa futbol dışında yine, onbirinci sırada tamamladı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]