Duş

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Altı Gün Savaşı'ndan önce Eilat yakınlarında duş alan İsrail askerleri, 1967

Duş, bir kişinin tipik olarak ılık veya sıcak su spreyi altında banyo yaptığı hamamdır. Bu, küvet ve başka bir yer de olabilir. İçeride, yerde bir drenaj bulunur.[1] Duşların çoğunda, püskürtme basıncı ve ayarlanabilir duş başlığı bulunur. En basit duşlar, kullanıcıyı hedefleyen döner bir nozüle sahipken, daha karmaşık duşlar, montaj braketine sahip bir hortuma bağlı bir duş başlığına sahiptir.[2] Bu, vücudun farklı yerlerine su püskürtmek için duş başlığının elle tutmasını sağlar. Diğer tür olan hava duşu özel kapalı panjurdur. Buharlı duş, nemlendirici bir buhar jeneratörünün su buharı ürettiği bir banyo türüdür.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Let's talk dirty … how long do you spend in the shower?". 7 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Mayıs 2020. 
  2. ^ "What are the Different Types of Showers?". 4 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Mayıs 2020. 
  3. ^ "20 Different Types of Bathroom Showers". 22 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Mayıs 2020.