Drakula Ölümsüz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Drakula Ölümsüz 37071210150922381.jpg

Drakula Ölümsüz (İngilizce orijinal adıː Dracula The Un-Dead) Ian Holt ve Bram Stoker'ın kardeşinin torunu Dacra Stoker tarafından yazılan orijinal Drakula romanının bir nevi devamı ve yeniden yorumlanması olan korku romanı.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Roman 1912 yılında geçmektedir. Jonathan ve Mina Harker'ın oğlu Quincey Harker Hukuk okumak için Paris'e gitmiş, ama oyuncu olmak istemektedir. Bu arada Dr. Seward başka bir vampirin Kontes Bathory'nin İngiltere'ye geldiğini keşfeder. Van Helsing'de Drakula'nın hayata döndüğünü. 1888 yılında Drakula'yla yaşadıkları olayı yazar Bram Stoker'a anlatmış olan Van Helsing, aslında Karındeşen Jack'in Bathory olduğunu keşfeder. Aslında yirmi iki yıl önce Drakula'yı İngiltere'ye getiren şeyin Bathory'i durdurmak olduğu öğrenilir. Quincey Paris'te tanışıp arkadaş olduğu Basarab adlı Romen aktörün de aslında kılık değiştrirmiş Drakula olduğunu keşfeder.

Ek bilgi[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu romanın anlatımına göre aslında Stoker Van Helsing'de öğrendiği hikâye

yi kafasında yazmayı planladığı vampir hikâyesine göre yeniden şekillendirmiştir.Mesela aslında Drakula'nın unvanı Prens'ken Stoker onu Kont yapmıştır.