Douban

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Douban
豆瓣
URLdouban.com
Başlama tarihi2005
Geçerli durumAktif

Douban.com 6 Mart 2005'te kullanıma açılan kayıtlı kullanıcıların Çindeki film, kitap, müzik, son olaylar ve etkinliklerle ilgili bilgileri kaydetmesine ve içerik oluşturmasına olanak tanıyan bir Çin sosyal ağ hizmet sitesidir. Çin'deki en etkili web 2.0 sitelerinden biri olarak görülebilir. Douban ayrıca, 2012'de iOS App Store'da 1. sırada yer alan bir internet radyo istasyonuna da sahiptir. Douban eskiden hem kayıtlı hem de kayıtsız kullanıcılara açıktı. Kayıtlı kullanıcılar için site, WeChat, Weibo ve kayıt tutucusu gibi bir sosyal ağ web sitesi olarak hizmet vermenin yanı kitaplar, filmler ve müzikler önerir; kayıtsız kullanıcılar için site, medyanın derecelendirmelerini ve incelemelerini bulabileceğiniz bir yerdir.

Douban.com Ofisi

Douban, 2013 itibarıyla yaklaşık 200 milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir.[1]

Site, Çinli kullanıcılara hizmet vermektedir ve içeriği Çince'dir. Çince ve yabancı dillerdeki eserler ve medya sitede yer almaktadır. Bazı Çinli yazarlar ve eleştirmenler resmi kişisel sayfalarını siteye ekleyebilir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "豆瓣宣布月覆盖用户数达2亿 同比增长一倍". TechWeb. 13 Kasım 2013. 15 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ocak 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]