David LaBruyere

Vikipedi, özgür ansiklopedi
David LaBruyere
Diğer adları DeLa
Doğum New Orleans, Louisiana, Amerika Birleşik Devletleri
Tarzlar Alternatif rock, Folk, Blues, Deneysel
Meslekler Söz yazarı, Oturum müzisyeni, Bas gitarist
Çalgılar Bas gitar
Etkin yıllar 1986 – günümüz
İlişkili hareketler John Mayer
Shawn Mullins
Over the Rhine
David Ryan Harris
Sound From Earth
Diego Clare
Andy Davis
Resmî site http://www.davidlabruyere.com/

David "DeLa" LaBruyere, müzisyen, şarkı sözü yazarı ve yapımcı. Uzun yıllar John Mayer'ın çalışmalarında bas gitar çaldı.

Kariyeri boyunca bas gitarist ya da yapımcı olarak John Mayer, Vigilantes of Love (Bill Mallonee ile birlikte), Sugarland, Shawn Mullins ve David Ryan Harris gibi müzisyenlerle çalıştı.

LaBruyere ilk defa John Mayer'ın ikinci stüdyo albümü Heavier Things'de (ve daha sonra Heavier Things'i izleyen canlı albüm As/Is'de) yer alan "Home Life" parçasını Mayer'la birlikte yazdı. Aynı zamanda Mayer'ın indie (bağımsız) EP'si Inside Wants Out'un üç yapımcısından biriydi.

Country müzik üçlüsü Sugarland'in ilk stüdyo albümü Twice the Speed of Life'ta yer alan "Tennessee" adlı parçayı Kristian Bush ve Kristen Hall ile birlikte yazdı.

Haziran 2008'de LaBruyere bundan böyle John Mayer'ın grubunun bir üyesi olmadığını ve turnelerde ve dördüncü stüdyo albümü What You Want, What You Get'te Dave Barnes'la çalışacağını doğruladı.

Farrago Dance Mix[değiştir | kaynağı değiştir]

2000'de LaBruyere kendi EP'si Farrago Dance Mix için şarkı yazmaya ve kayıt çalışmalarına başladı. Ancak Mayer'la turneye çıkmasına ilişkin anlaşması nedeniyle kendi albümü geri planda kaldı. Bu durum 2006'da Mayer'ın ilk defa bir albümünün (Continuum) kayıtları sırasında kendisini bas çalması için çağırmamasıyla değişti. Elde ettiği fazladan zaman sayesinde LaBruyere enerjisini uzun süredir ertelediği Dance Mix'e vermeye karar verdi. Albüm nihayet tamamlandı ve 2007'nin başlarında çıktı. EP'deki 8 parçadan "Broken Time"da Mayer vokalistlik yaptı. EP bunun dışında tamamen enstrümantal parçalardan oluşuyordu.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]