The Vampire Diaries karakterler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Damon Salvatore sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Bu sayfada The Vampire Diaries isimli televizyon dizisi karakterleri yer almaktadır.

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Elena Gilbert[değiştir | kaynağı değiştir]

Elena Gilbert
Canlandıran Nina Dobrev
15 Eylül 1993
Bilgi
Cinsiyet Kadın
Meslek Öğrenci
Unvan Vampir
Aile Grayson Gilbert (yasal babası), Miranda Gilbert (yasal annesi), Jeremy Gilbert (yasal erkek kardeşi, biyolojik kuzeni), Jenna Sommers (yasal vasisi, teyzesi), John Gilbert (biyolojik babası), Isobel Saltzman (biyolojik annesi), Katherine Pierce.(Görsel İkizi), Johnathan Gilbert
Önemli ilişkileri Petrova görsel ikizi ve Elijah (vampir - The Last Dance isimli bölümde hayata döndürdü.) Rebekah Mikaelson'ı öldürmüştür.
Yakınlar Stefan Salvatore(İlk destansı sevgilisi ve arkadaşı),Damon Salavtore(İkinci ve Son destansı sevgilisi), Bonnie Bennett(En yakın cadı arkadaşı),Caroline Forbes(En yakın vampir arkadaşlarından biri)

Elena Gilbert , olarak tanımlanan iradeye, tutkuya ve ateşe de sahiptir ama o yardıma muhtaç durumda ve savunmasız olmayı bu ateşe tercih eder. Olabildiğince iyimser olmaya çalışır.Vampir olmadan önce ölmüş ve diriltilmiştir. Dizinin bazı yerlerinde kötü tarafını göstermiş ama sonradan Damon Salvatore ile çıkmaya başlamıştır.

Damon Salvatore[değiştir | kaynağı değiştir]

Damon Salvatore, The Vampire Diaries adlı dizide Ian Somerhalder'in canlandırdığı bir karakterdir. Genellikle istediğini elde edebilen ve kadınları yakından etkileyebilen Vampir karakteriyle sahne almaktadır. Damon Salvatore, serinin sonlarına doğru daha duygusal ve düşünceli taraflarını da göstermeye başlamıştır ve sonradan Elena Gilbert ile çıkmaya başlamıştır. Bonnie Bennett ile bir hapis dünyasında hapsolmuştur daha sonra da normal dünyaya geri dönmüştür.

Stefan Salvatore[değiştir | kaynağı değiştir]

Stefan Salvotere, The Vampire Diaries'de  Paul Wesley'in canlandırdığı bir karakterdir.Serinin başlarında Salvatore kardeşlerden iyi kalpli ve sevecen olsa da bazı sezonlarda kötü bazen de "deşici" tarafını göstermiştir.Dizinin birkaç bölümünde ölü olarak kalmış ve daha sonra diriltilmiştir.Dizinin 6. sezonunda Caroline Forbes'la çıkmaya başlamıştır.

 Bonnie Bennett[değiştir | kaynağı değiştir]

Bonnie Bennett , The Vampire Diaries'de Katerina Graham'ın canlandırdığı karakterdir.Elena Gilbert'ın en yakın arkadaşı ve bir Bennett cadısıdır.Dizinin bazı yerinde kötü tarafını göstermiştir.Dizinin bazı bölümlerinde "dayanak noktası" olmuş ve daha sonra Damon Salvatore ile bir hapis dünyasında hapsolmuştur daha sonra da normal dünyaya geri dönmüştür.

Caroline Forbes[değiştir | kaynağı değiştir]

Caroline Forbes ,The Vampire Diaries'de Candice Accola'ın canlandırdığı karakterdir.Genellikle iyi ve sevecen olmştur ama dizinin bazı bölümlerinde kötü tarafını göstermiştir.Elena Gilbert'ın en yakın arkadaşı ve vampirdir.Elena'ya ,Bonnie'ye, Damon ve Stefan Salvatore çok yardımda bulunmuştur.6. sezonda Stefan Salvatore ile çıkmaya başlamıştır.Dizinin önemli bir karakteridir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]