İçeriğe atla

Damalı Ninja

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Damalı Ninja Anders Matthesen ve Thorbjørn Christoffersen tarafından yapılan 2018 Danimarkalı bilgisayar animasyonlu komedi-drama filmidir. Film 25 aralık 2018'de gösterime girmiştir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Danimarkalı iş insanı olan Philip Eberfrø yeni kurulan fabrikasını kontrol etmek için Tayland'a geldi. Bir çocuk kazayla eşarbını kareli bir ninja bebek yapmak için kullanmıştır, Philip Eberfrø çocuğu sopayla döverek öldürür. Sonra bir yıldırım düşer ve ninja bebeğe Taiko Nakamura ruhu hakim olur. Ninja Danimarkalı bir kargo gemisinde Stewart Stardust tarafından alınır ve onu yeğeni Alex'e doğum günü hediyesi olarak ninja bebeği verir. Ninja, Alex'i Glenn adlı bir zorbacıdan koruduktan ve kurtardıktan sonra, Alex bebeğin canlı olduğunu öğrenir ve ikisi bir dostluk kurar.

Alex Glenn'i bir kavgaya davet eder ve Alex'in kazanması aşık olduğu Jessica'nın onu partisine davet etmesine neden olur. Ancak, ninja göreve devam etmeleri gerektiğine inandığından, Alex isteksizce ona katılır ve Alex ve Ninja, çocuk katili olan Philip Eberfrø'nun evine girerler. Philip Eberfrø kaçar ve ninja, Alex kendisine yakalarken engel olduğundan Alex'e çok kızar. Ninja Alex'i bir deli gibi göstererek bir akıl hastanesine hapsedilmesine neden olur. Akıl hastanesindeyken Eberfrø'yu yenmek için bir anlaşma yaparlar. Ninja bebeğe bir paket kokain sokarlar ve havaalanına giderler. Philip Eberfrø Tayland havaalanına vardığında ninja üzerine atlar, Polis kokaini bulur ve Philip Eberfrø fabrikadaki kanlı izlerden dolayı fabrika müdürüde tutuklanır.