Charlie Keever

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Charles "Charlie" Allen Keever (1980 - 27 Mart 1993) 13 yaşındayken San Diego, California, Amerika'da 9 yaşındaki arkadaşı Jonathan Sellers ile öldürülen Amerikalı erkek çocuğu. Ölümü 9 yıl boyunca çözülemedi. Charlie, ailesindeki 3 çocuktan en küçüğüydü. 1979 veya 1980'de doğduğu tahmin ediliyor. Charlie'nin babası ve büyükannesi ile büyükbabası Charlie'nin öldürüldüğünü bilemeden öldüler. Charlie'nin annesi, Maria Keever, en küçük oğlunun ölümünü çözmeye çalıştı. Maria günde iki veya üç kez katili bulup bulmadıklarını sormak için polisi arıyordu. Polislerin sonuç verememesi Maria'da duygusal izler bırakıyordu. Kocasının sağlık problemleri vardı ve Charlie'nin öldürülmesinden ya birkaç gün önce ya da birkaç gün sonra öldü. Hem kocasının hem de oğlunun ölümü Maria'yı yıktı. Ayrıca büyük oğluna da kırılmıştı çünkü oğlu, onun artık polislerin peşini bırakmasını söylemişti.

Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

27 Mart 1993 Cumartesi günü, Charlie ve Jonathan'ın büyük ağabeyi Alton Williams, günü bisiklet sürerek geçirmeye karar vermişti. Son dakikada, Alton fikrini değiştirdi ve evde kaldı. Jonathan da Charlie ile bisiklet sürmeye karar verdi. Jennifer, Jonathan'ın ikiz kız kardeşi de onlarla beraber gitmek istiyordu ama Jonathan aralarında bir kız bulunmamasını söyleyince Jennifer da evde kaldı. Öğle vaktinde, Charlie ile Jonathan bisiklet sürmekten yorulmuştu. Bisikletlerini bırakıp bir fast-food restoranında yemek yediler. Sonra, iki çocuk hayvan satım dükkânına gittiler ve orada köpekler ve kedilerle oynadılar. Ayrıca oradaki müşteriler ve müdür ile konuştular. Oğlanlar dükkândan çıktılar ve daha da canlı olarak görünmediler. Polisler, oğlanların bisikletlerini sürerken Scott Erskine ile karşılaştıklarını zannediyorlardı. Erskine, oğlanları ayarttmış ve onları Otay River'ın civarlarındaki çalılıklara götürmüştü. Erskine oğlanlara tecavüz ve işkence etti ve onları öldürdü.

Pazartesi günü Charlie Keever ve Jonathan Sellers bir bisiklet sürücüsü tarafından bulundular. Görüntüleri korkunçtu. Jonathan bir fasulye ağacına takılıydı. Kolları ve bacakları bağlıydı ve yarı çıplaktı. Boynuna sımsıkı bir ip bağlanmıştı ve cinsel organı zarar görmüştü. Charlie de aynı şekilde gözüküyordu, ama yerde yatıyordu, başında kendisinin ve Jonathan'ın kıyafetleri vardı. Cinsel organı kanlıydı ve ısırık izleri vardı. Otopsi raporuna göre cinsel organı ısırıldığı zaman Charlie yaşıyordu. Katil, DNA'sını Charlie'nin ağzının içine bırakmıştı.

Sonuç[değiştir | kaynağı değiştir]

Mart 2001'de, Charlie'nin vücudundaki DNA, Scott Erskine'e ait çıktı. Erskine, oğlanları öldürdükten 6 ay sonra hapisteydi. Erskine, 2003'te yargılandı ve suçlu bulundu.