Burn Notice

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Burn Notice
Burn Notice
FormatAksiyon
Drama
Macera
TürAksiyon
Proje tasarımcısıAlfredo Barrios Jr.
Matt Nix
SenaristMatt Nix
YönetmenJeremiah S. Chechik
John T. Kretchmer
Jeffrey Donovan
ve diğerleri
BaşrolJeffrey Donovan
Gabrielle Anwar
Bruce Campbell
Sharon Gless
Coby Bell
Paul Tei
Seth Peterson
Tema müziği bestecisiJohn Dickson
Ülke ABD
Sezon sayısı5 (henüz)
Bölüm sayısı85 (henüz)
Yapım
MekânMiami, Florida
Gösterim süresi45 dakika (civarı)
Yayın bilgileri
KanalUSA
Yayın tarihi28 Haziran 2007
DurumuYayında

Burn Notice. 28 Haziran 2007'de Aksiyon & Macera ve Drama türünde bir Amerika Birleşik Devletleri dizisidir.[1] Eski CIA ajanı Michael Westen'ın (Jeffrey Donovan) görevden uzaklaştırıldıktan sonraki hayatını konu alan dizi. Dizi Michael'ın eski görevine dönebilmek ve uzaklaştırılmasının sebebini öğrenebilmek için gösterdiği çabanın etrafında döner. Bölümler Michael'ın yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmesini konu alır.

Michael, Fiona Glenanne (Gabrielle Anwar) ve Sam Axe (Bruce Campbell) ile birlikte dolandırılmış, mafyaya bulaşmış veya benzeri durumlardan ötürü başı belaya girmiş müşterilerine yardım eder. Daha sonraları bu ekibe Jesse Porter (Coby Bell) da katılır. Zaman zaman Michael'a, annesi Madeline Westen (Sharon Gless) ve erkek kardeşi Nate Westen (Seth Peterson) da yardım eder.

Michael Westen, yakıldıktan (uzaklaştırıldıktan) sonra kendini Miami'de bulur. Hükûmet tarafından tüm parasına el konmuş, dosyası gizliye alınmış (yani tüm iş geçmişi silinmiş) ve şehir dışına çıkması yasaklanmıştır. Miami'de sıkışıp kalan Michael onu gözetlemek ve hakkında düzenli olarak rapor sunması gereken ajanlardan kendini yakan kişiler hakkında bilgi almaya çalışır. Ayrıca para kazanması gerekmektedir ve çevresinde yardıma ihtiyacı olan müşterilerine karşı elinden geleni yapar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Habertürk. "Burn Notice Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Yönetmeni - Burn Notice Dizi Fragmanı İzle". Habertürk. 11 Mayıs 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mayıs 2024.