Bodrum Masalı karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bodrum Masalı adlı Türk drama televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rol Bölüm Hakkında
Timuçin Esen Faryalı 1-42 Kelebek’in ağabeyi. 8 yıl önceki kazadan beri kardeşine babalık da yapıyor. Lisenin ardından çalışmaya başladığı, şimdi patronu olduğu otel için Bodrum’a gelen Evren ve Yıldız, onun canını sıkacak. Dizinin final bölümünde Evren tarafından öldürülmüştür.
Şevval Sam Yıldız 1-42 Yardımsever ve vicdani değerleri yüksek bir kadın. Çocukları ile arası çok iyi. Karakterindeki falsoları bilse de kocası Evren’i seviyor. Yıllar sonra Bodrum’da o otele dönmek, Yıldız için hayatında ilk kez çalışmak, para kazanmak demek. Üstelik eski sevgilisi Faryalı ile dip dibe… Faryalı ile yeniden başlayan Yıldız, Maya yüzünden dizinin finaline doğru ondan ayrılır. Fakat Evren'in Faryalı'yı yaralamasının ardından duygularının değişmediği belli olur.
Murat Aygen Evren 1-42 Oteller zinciri sahibiyken yanlış yatırımlar nedeniyle neredeyse her şeyini birkaç gün içinde kaybeder. Çevresindeki herkes onu çok çalışkan olarak bilmektedir. Dizinin final bölümünde Faryalı'yı öldürmüştür.
Alperen Duymaz Ateş 1-42 Adı gibi bir delikanlı, çapkın, kolay sinirlenen, otomobillere meraklı bir yüzücü. Kızlar Ateş’e bayılıyor, o da bunun farkında. Alara kendisini terk ettikten sonra kaçak durumundaki Ateş, düştüğü ıssız adada Aslı ile baş başa kalınca, ona âşık olduğuna karar verir ve onunla bir ilişkiye başlar. Bora ile Maya'nın yakınlaşmasını kıskanan Lal, nispet olsun diye Ateş'i öpünce Aslı bunu görür. Ama daha sonradan Ateş kendini affettirir. Finale kadar Aslı ile beraber olurlar.
Dilan Çiçek Deniz Su 1-42 Hayat dolu, muzip, eğlenceli ve çok güzel. Erkekler onu çok beğeniyor, onun kalbi ise sadece Cenk için atıyor. Bir keman virtüözü olmak için şimdiden çalışıyor. Bodrum'a geldiği ilk dakikadan itibaren Kelebek'in gönlüne düşen Su, onun bu ilgisine karşılık verip veremeyeceği merak konusu olacak. Cenk'in kendisini Rana ile aldattığını öğrenen Su, onu terk eder. Su, Bodrum'a yeni gelen keman virtüözü Nejat'ın dikkatini çeker ancak alınan tepkiler nedeniyle bu konu iptal edilmiştir. Kelebek ile hızlı bir ilişkiye başlayan Su, Cenk konusunda yaptığı hatalar nedeniyle bu ilişkisini abisi Ateş'ten gizler. Ateş bunu Sevgililer Günü'nde öğrenince, çifte tavır alacaktır. Ateş sonunda onları affeder. Artık Su ve Kelebek çifti gizli saklı görüşmezler. Dizinin finaline kadar sağlıklı bir ilişkiyi yürütürler.
Hilmi Cem İntepe Kelebek 1-42 Hem muhteşem yüzmesi hem de uçup konup binlerce iş halledebilmesi nedeniyle herkes ona Kelebek der. Asıl adını kimse kullanmaz. Gelecekle ilgili hiç hayali yok, Su’nun aşkını kazanmak hariç. Kelebek bu amacına ulaşmıştır. Cenk ve Evren'e karşı güvensizlik geliştiren Su'yun zor zamanlarında yanında olmuş, sonunda onun sevgilisi olmuştur. Ona finale kadar sadık kalmıştır.
Ezgi Şenler Aslı 1-42 Yaşı küçük ama geçim derdi nedeniyle yıllardır günde 24 saat çalışmaya programlı. Dersleri çok iyi ama onun isteği Bodrum’da pansiyon işletip babasını rahat ettirmek. Ateş'e âşık olan Aslı, onunla ıssız bir adada geçirdiği bir günün sonunda onu da kendine âşık etmeyi başarmıştır. Sonra Aslı'nın gerçek annesi Maya'yı Gözde'nin üvey abisi Bora Bodrum'a getirmiştir. Maya'nın Aslı'dan haberi yoktur. Gerçeği bilen Faryalı, önce Kelebek sonra Ateş ile paylaşır. Anne-kızı buluştururlar. Aslı'nın gerçek karakteri, annesi ortaya çıkınca su yüzüne çıkmaya başlar. O aslında Faryalı ve Yıldız ilişkisine karşıdır, hatta bu nedenle bir ara Ateş ve Su ile bozuşur. O, Faryalı'nın eskisi gibi Maya ile birlikte olmasını ister. Bu isteğini üstü kapalı bir biçimde finale kadar ima eder. Fakat Faryalı, Yıldız'dan ayrılmasına rağmen ona karşı hislerini öldüremez, kendisi ölmekte iken bile son kez hayalini gördüğü kişi Maya değil, Yıldız'dır...
Toprak Sağlam Gözde 1-42 Evren’in Bodrum’daki metresi olan Gözde'nin bunca yıldır sabırla beklediği, Evren’den tek istediği şey; yeni hayatını onunla kurmak. Gözde bu amacına ulaşır. Evren'i elde eder, yasak ilişkileri ortaya çıktığında ortada bir bebek de vardır. Fakat bu bebek doğmaz. Bu bebeği, kısmen Faryalı yüzünden kaybeden Gözde, uzun süre bu gerçeği gizler çünkü üvey abisi Bora ile bir menfaat ilişkisi vardır. Bu gerçek ortaya çıkınca, Evren ve çocukları için büyük yıkım olur.
Serel Yereli Alara 1-25 Varlıklı bir ailenin kızı. Babasının prensesi. Alara kimi zaman parası, gücü, kimi zaman da sabrı ve aklı ile Ateş’in yanında yer alacak. Ateş'i Aslı'ya kaptıran Alara, Ateş'i kıskandırmak için Ferdi'yi kullanmaya çalışır ama Uzay'ın kendisine sözlü tacizi üzerine yurtdışına, ailesinin yanına gider. Serel Yereli diziden 25. bölümde sessiz sedasız bir şekilde ayrılır.
Nejat İşler Bora 22-42 Gözde’nin ağabeyi. Bora, öğretim hayatını yurtdışında en iyi okullarda geçirir. Hedeflediği kariyere burada ulaşan Bora, her zaman eksikliğini hissettiği ailesini de kurar. Ancak mükemmelliklerle bezenmiş hayatı bir kaza ile son bulur. Çocukluğundan kalma travma ile kardeşi Gözde’yi aramayan Bora, bir yeğeni olacağını öğrenir ve Türkiye'ye döner. Bu olay hayatını tümü ile değiştirir. Bora, ilk başta Faryalı'yla düşmanlık içindeyken, daha sonrasında esas kötünün Evren olduğunu görerek, Faryalı ile ateşkes ilan eder. Hatta finalde Faryalı'nın yengesi Üzüm'ün Haydar'la düğününe bile katılmıştır.
Bora Cengiz Cenk 1-19 Su’nun sevgilisi. Su’yu gerçekten çok seviyor, ona karşı hep çok nazik ve düşünceli, her şeyi yapmaya hazır. Fakat yakışıklı, zengin ve ünlü şarkıcı Gül Derin’in oğlu olduğu için kızlar peşinde. Su'yu Rana ile aldatan Cenk, bu gerçek ortaya çıkınca bir süre Su'yun peşinde koşmaya devam etmiş, daha sonra İstanbul'a dönmüştür. Uzay'ın doğum günü partisi için Bodrum'a davet edildiği 19. bölümde diziye veda etmiştir. Ateş ve Kelebek'le küçük bir yüzleşme yaşayan Cenk'in, Rana'ya olumlu tavırları dikkat çekmiştir.
Kaan Çakır Cahit 1-25 İş adamı, Alara'nın babası. Kızını elinden geldiğince korur. Hikâyesi bitince diziden sessiz sedasız çıkartılır.
Serhan Onat Uzay 1-42 Yeni neslin kötülük meşalesi onun elinde. Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş, üvey babası Gönenç’le büyümüş. Müthiş zeki, esprili ve sivri dilli. Alara’nın aşkı yüzünden Ateş’e düşman. Allah vergisi zekâsını Ateş ve Alara’nın kavuşamaması için kullanacak. Uzay, Ateş'e takıntılı bir karakterdir. Ateş'in âşık olduğu bütün kızlara o da âşık olduğunu iddia eder.
Zehra Yılmaz Rana 1-19 Alara’nın en yakın arkadaşı, sırdaşı. En büyük zaafı Cenk. Ona olan aşkı yüzünden etrafındakilere kötülük yapmayı, Uzay’ın planlarına alet olmayı bile göze alacak. Rana'nın amacına ulaştığını, diziye veda ettiği 19. bölümde görüyoruz. Rana artık Cenk ile birliktedir.
Yener Gürsoy Gönenç 1-25 Uzay'ın üvey babası. Uzay'a çok iyi davrandığı halde, Uzay baba travması olduğunu iddia etmektedir. Diziden sessiz sedasız çıkarılan yetişkin kadroda Gönenç de vardır. Ceyda ve Cahit gibi karakterlerle birlikte Gönenç de yurtdışına yollanmıştır.