Basshunter

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Basshunter
Basshunter (2009)
Genel bilgiler
Doğum adıJonas Erik Altberg
UnvanıBasshunter
Doğum22 Aralık 1984 (38 yaşında)
İsveç Halmstad, İsveç
TarzlarTekno, Elektronik, Rave, EuroDance, EuroTrance
MesleklerŞarkıcı, yapımcısı, DJ
ÇalgılarFL Studio
Etkin yıllar1998–günümüz
Müzik şirketiWarner Music Sweden, Dance Nation, Ultra Records
İlişkili hareketlerArash
Resmî sitebasshunter.se
İlişkilerAylar Lie, Katia İvanova

Jonas Erik Altberg (22 Aralık 1984) Halmstad, ya da sahne adıyla Basshunter, İsveçli şarkıcı, yapımcısı ve DJ'dir. En çok "Boten Anna", "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA", "Now You're Gone" ve "All I Ever Wanted" adlı hit şarkılarıyla bilinmektedir. Basshunter'ın bugüne kadar yayımlanmış toplam 6 albümü vardır.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Basshunter (2007)
Basshunter (2008)

Jonas Altberg Halmstad'ta doğdu. Ailesi ve genç kardeşi Joakim ile beraber Tylösand'ta yaşadı. Sahne de "Basshunter" adı altında şarkı yapmaya 2001 de başladı, FruityLoops kullanarak ilk abümleri The Bassmachine (2004) ve The Old Shit (2006) kendi web sitesinden yayımladı. Sonra DJ olarak çalışmaya başladı. Nisan 2006'da, Warner Music ile anlaşıp, ilk teklisi, "Boten Anna"yı çıkarttı.2007 de, "Now You're Gone" adlı şarkısını yeniden tekrar kaydedip yayımladı.

2007'de iken, Basshunter Now You're Gone – The Album albümünü çıkarıp 13 Temmuz 2008'de yayımladı. Özel yapım olan albümü Now You're Gone – The Album: Deluxe Edition 5 Nisan 2009'da yayımlandı.

Basshunter Celebrity Big Brother (Birleşik Krallık) final serisi bir yarışmacı olarak 3 Ocak 2010 tarihinde katıldı ve finalde dördüncü olarak yarışmadan ayrıldı. Basshunter'ın üçüncü stüdyo albümü olan, Bass Generation, 28 Eylül 2009'te yayımlandı. Birleşik Krallık teklisi, "Saturday", Temmuz 2010'da yayımlandı.

2012 yılın da yenilenen albümü The Bassmachine (The Early Bedroom Sessions) üstün de çalışırken buradan "Northern Light" adında teklisi çıktı. Basshunter bu yıl yayınlanacak dördüncü stüdyo albümünün üstünde çalışmaktadır.Yeni şarkısı, "Calling Time", yakın zamanlarda canlı olarak Magaluf ve Club Cinema, Pompano Sahili, Florida'da söylenmiştir.

Basshunter'da Tourette Sendromu vardır.

Diskografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Stüdyo albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Derleme albüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Single'ları[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]