Bashneft – Novoil

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bashneft – Novoil
Tip Public
Endüstri Oil Refining
Öncül Novo-Ufimsky refinery plant
Genel merkezi Ufa, Bashkortostan
Hizmet verilen alan(lar) Ufa, Bashkortostan
Kilit kişiler Sarvarov Ildous Irekovich [1]
Ürün gasoline, jet fuel, diesel fuel, engine, transmission and other special oils, vacuum gas oil, paraffin-wax products, oil bitumens, boiler fuel, coke, lump sulphur
Sahibi Bashneft

Bashneft – Novoil, Rusya'daki en yüksek kaliteli petrol ürünleri üreticilerinden biridir.[2]

Bashneft – Novoil'in mevcut üretim tesisleri arasında birincil yağ arıtma, hidro muamele, yeniden şekillendirme ve izo-reform, sülfürik asit alkilasyon, termokralama ve viskozite, koklaştırma ve gaz fraksiyonlama, yağ damıtıcılarının çözücü rafine edilmesi ve vaksinin giderilmesi, katran asfalt giderme ve bitüm üretimi, gaz desülfürizasyonu bulunur. ve kükürt üretim birimlerinin yanı sıra çevre tesisleri.

Esnek teknolojik şemalar çeşitli hidrokarbon türlerini - düşük ve yüksek kükürtlü ham petrol, çeşitli gaz kondensatları ile Ufa Grubunun diğer rafinerilerinde elde edilen orta ve ağır damıtıkları rafine eder ve çok çeşitli yüksek kaliteli petrol ürünleri üretir. 2011 yılında rafineri Euro-3 ve Euro-4 motor yakıtları üretmeye devam etti. Yakın gelecekte Euro-5 yakıt üretmeye başlaması planlanmaktadır. 1956'dan 1990'a kadar Başkurdistan Murtaza Rakhimov'un 1. Cumhurbaşkanı'nda çalıştı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "General Director of JSC "Novoil" appointed Ildous Sarvarov" (Rusça). JSOC Bashneft. 5 Ekim 2011. 12 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2014. 
  2. ^ "Oil Refining". JSOC Bashneft. 8 Nisan 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2014. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]