Ayak İşleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ayak İşleri
Dizinin 3. sezon afişi
Formatİnternet dizisi
TürKomedi
SenaristCaner Özyurtlu
Volkan Öge
Deniz Alnıtemiz
YönetmenCaner Özyurtlu
BaşrolÇağlar Çorumlu
Güven Murat Akpınar
Ülke Türkiye
DiliTürkçe
Sezon sayısı3
Bölüm sayısı30
Yapım
YapımcıMüge Özen
Ozan Güler
Mekânİstanbul
Gösterim süresi25 dakika
Yapım şirketiAC Film
Yayın bilgileri
PlatformGAİN
Yayın tarihi12 Mayıs 2021 - günümüz
DurumuSezon arası

Ayak İşleri, AC Film tarafından, ilk bölümü 12 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Caner Özyurtlu'nun üstlendiği, senaryosunu ise Caner Özyurtlu, Volkan Öge ve Deniz Alnıtemiz'in yazdığı, başrollerini Çağlar Çorumlu ve Güven Murat Akpınar'ın paylaştığı komedi türündeki Türk internet dizisidir.[1][2][3]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizide, Vedat ve Evren adlı karakterlerin, çalıştıkları patron tarafından her bölüm kendilerine verilen görevleri gerçekleştirmeleri anlatılmaktadır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Çağlar Çorumlu Vedat 1- Sermet Bey’in has adamı, sağ kolu. Çok uzun süredir, mümkün ya da değil düşünmeden patronunun verdiği her görevi yerine getirmek için çalışıyor. Duygusal yaradılışı şiddet dolu geçmişi yüzünden büyük bir erozyona uğramış ve potansiyel bir aile babasıyken gözünü kırpmadan gerekeni yapabilecek bir tetikçiye dönüşmüş. Silahı eline aldığı zaman kurşunu iğne deliğinden geçirebilecek kadar yetenekli ama her an gidip başka bir yere yerleşerek huzur bulmaya çalışacak kadar da kararsız bir adam. İş neyi gerektiriyorsa yapar ama bir yandan da kafasında aynı soru dönüp durur: “Ne gerek vardı bütün bunlara?”
Güven Murat Akpınar Evren 1- Vedat’ın yanında iş öğrenmesi ve ona yardım etmesi için gönderilmiş bir felsefe bölümü mezunu. Aslında Sermet’in oğlu ama Sermet de aslında onun kendisinin oğlu olduğunu çok geç anladığı için, ortaya uzaktan akraba ilişkisi yaşayan bir baba-oğul ikilisi çıkmış. Evren, mizacı gereği detaycı ve aşırı sorgulayıcı bir insan. İnsanlığın tüm hassasiyetlerini kendi bünyesinde eritmiş fakat hassasiyetlerle yürümeyecek bir iş yapıyor. Duyguları gelişmemiş, sentimental her türlü eylemden çok uzak bir karakter olan Evren, Vedat’ın düşünsel karşıtı olarak vücut bulmuş adeta. Fakat her zıtlıkta olduğu gibi bu ikilinin ilişkisinde de taraflar her gün birbirini tamamlıyorlar ve kendileri bile farkında olmadan birbirlerinin olmazsa olmazı haline geliyorlar. İş neyi gerektiriyorsa Evren de yapmaya hazır ama kafasında başka bir soru var: “Tam olarak ne yapacağımı anladım mı?”

Konuk oyuncular[4][değiştir | kaynağı değiştir]

Genel bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

SezonBölüm
sayısı
Orijinal yayın tarihi
Başlangıç tarihiBitiş tarihiKanal
11012 Mayıs 20212 Haziran 2021GAİN
21024 Şubat 202224 Mart 2022
3101 Ocak 20235 Mart 2023
4TBAYakındaTBA

Not: Dizi; 1. sezonda Çarşamba günü, 2. sezonda Perşembe günü, 3. sezonda ise Pazar günleri yayınlandı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Çağlar Çorumlu'nun yer aldığı Ayak İşleri, 12 Mayıs'ta Gain'de başlıyor - Haberler". Box Office Türkiye. 7 Mayıs 2021. 7 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ Beyazperde (3 Mayıs 2021). "Komedi Dizisi "Ayak İşleri", Çok Yakında GAİN'de!". Beyazperde. 12 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ "Ayak İşleri dizisi 3. sezon onayını aldı!". ranini.tv. 23 Ağustos 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Eylül 2022. 
  4. ^ "Ayak İşleri 3. Sezon için Sete Girdi". Bağımsız Sinema. 30 Ağustos 2022. 30 Ağustos 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Eylül 2022.