Architectural Record

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Architectural Record
Kategoriler Mimarlık ve iç mimarlık dergisi
Yayımcı McGraw-Hill Construction
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Dil İngilizce
Website http://www.architecturalrecord.com

Architectural Record aylık yayınlanan, mimarlık ve iç mimarlık konularını içeren Amerikalı bir dergidir. McGraw-Hill Construction tarafından New York şehrinde basılmaktadır. 110 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. Her ne kadar derginin ana hedefi sektörde yer alan mimarlar ve mühendislere haberler, yorumlar, eleştiriler ve eğitim programları sunmak ise de, aynı zamanda bu alanlarda uzman olmayanlara yönelik olarak güncel mimari konularla ilgili yayınlar da yapmaktadır. Dergi Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) ile oldukça sıkı bir ilişkidedir. Dergide ve web sitesinde AIA’nin üyelik şartlarından birisi olan Sürekli Eğitim (Continuing Education) programı ile ilgili periyodik yayınlar yer alır.

Architectural Record dergisinin Mayıs 1910 sayısında Pablo Picasso’ya ait en önemli resimlerden birisi olan Avignonlu Kızlar’la ilgili ve de Gelett Burgess’e ait "The Wild Men of Paris" (Paris’teki Çılgın Adamlar)[1] adlı bir makale yayınlandı. Bu yazı Pablo Picasso ve Georges Braque’in öncülüğünü yaptıkları kübizm akımının Amerikan basınındaki ilk yayınlarından birisidir.[2]

Derginin editoryal ofisleri New York şehrinin Manhattan bölgesindeki Two Penn Plaza’nın 9. katında yer almaktadırlar.[3]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "The Wild Men of Paris (İngilizce)". Architectural Record, Gelett Burgess, Mayıs 1910. 28 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mayıs 2013. 
  2. ^ "Inheriting Cubism: The Impact of Cubism on American Art, 1909-1938. Nicholas Sawicki (İngilizce)". CUNY. 22 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mayıs 2013. 
  3. ^ "Editorial Offices Two Penn Plaza, 9th Floor New York, NY 10121-2298 (İngilizce)". Architectural Record. 8 Mayıs 2013 tarihinde Contact kaynağından |url= değerini kontrol edin (yardım) arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mayıs 2013.