Aokigahara

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Aokigahara (青木ヶ原), aynı zamanda İntihar Ormanı veya Ağaçlar Denizi (樹海, Jukai) olarak bilinen, Japonya'da Fuji Dağı kuzeybatısında yer alan 35 metrekakilore (14 sq mi)'lik bir ormandır. Orman popüler turistik yerler birkaç hangi kayalık , buzlu mağaraları , bir dizi içerir . Nedeniyle ağaçların rüzgar engelleme yoğunluğu ve neredeyse tüm yaban hayatı bir yokluğuna , orman derece sakin olduğu için bilinir .

Orman Japon mitolojisinde iblisler ile tarihi bir ilişki vardır ve onların eylemleri gözden geçirmeye insanları yalvaran , ana iz başında Japonca yayınlanan işareti rağmen intiharların için popüler bir yer ( 2010 yılında 57 ) 'dir.Orman zemin öncelikle volkanik kaya oluşur ve bu tür alır veya kürek gibi el aletleri ile nüfuz etmek zordur. Orman kendisi çok yoğun olduğu ve bir resmi yollar bırakarak eğer kolayca kaybolabilir. Bu nedenle, yürüyüşçüler ve Aokigahara trekking turistler son yıllarda kaybolmadan önlemek için kendi yollarını işaretlemek için plastik bandı kullanmaya başlamıştır. [4] gibi buz Mağarası ve Rüzgar Mağarası gibi turistik lider belirlenmiş yollar Geçmiş, Ormanın ilk kilometre çıkarmak için yetkililerin çabalarına rağmen, teyp ve turistler tarafından sol diğer çöp doludur. Fuji Dağı yolunda Aokigahara içine ilk kilometre sonra, orman, insan varlığının hiçbir çöp küçük ve az bariz işaretleri ile, daha iyi durumda olduğunu.

Ziyaretçilerin intihar ettiği popüler bir ormandır, Japonya'da en popüler. İstatistikler değişebilir, Fakat belgelenmiştir 1988 kadar önde gelen dönemde, yaklaşık 100 intihar orada her yıl meydana olmasıdır.

2003 yılında, 105 ceset son yıllarda 2002 yılında 78 önceki rekor aşan, ormanda bulundu, yerel yönetim intiharla Aokigahara adlı dernek önemsiz bir girişim sayıları olduğu için kamuoyu durduruldu. 2004 yılında, 108 kişi ormanda kendilerini öldürdüler. 2010 yılında, 247 kişi intihar etti Mart ayında Japonya'da mali yılın sonuna artırmak için söylenir tamamlayan 54 kişiden orman, intihar girişiminde bulundu. 2011 yılı itibarıyla, ormandaki intihar en sık araçları asılı ve aşırı dozda uyuşturucu bulundu.

intihar oranının yüksek yardım isteyin ve kendilerini öldürmek değil intihar ziyaretçileri çağıran, Japonca ormanın girişinde bir işareti yerleştirmek için yetkilileri yol açmıştır. Yıllık vücut arar 1970 yılından bu yana polis, gönüllüler ve görevli gazeteciler tarafından yürütülmüştür.

Sitenin popülerliği Seicho Matsumoto tarafından 1960 romanı Kuroi Jukai (Ağaçlar Karadeniz) atfedilmiştir. Ancak, Aokigahara intihar öyküsü Romanın yayın önceler ve yeri uzun ölüm ile ilişkili olmuştur: ubasute on dokuzuncu yüzyılın içine orada uygulanan olabilir ve orman rivayete göre sol olanların Yurei (öfkeli ruhlar) peşindeyim ölmek.