Aokigahara

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Aokigahara (青木ヶ原), aynı zamanda İntihar Ormanı veya Ağaçlar Denizi (樹海, Jukai) olarak bilinen, Japonya'da Fuji Dağı'nın kuzeybatısında yer alan 35 metrekakilore (14 sq mi)'lik bir ormandır. Ormandaki popüler turistik yerler birkaç kayalığı ve buzlu mağaraları içerir. Ağaçların rüzgar engelleme yoğunluğu ve neredeyse yaban hayatın olmaması ormana adını vermiştir.

Orman Japon mitolojisinde iblisler ile ilişkilendirilir. Japon hükümetinin çalışmalarına rağmen sıklıkla intiharların yaşandığı bir yerdir. 2010 yılında 57 kişi intihar etmiştir. Ormanın zeminini çoğunlukla volkanik kayalar oluşturur ve kürek gibi el aletleriyle kazmak zordur. Orman çok yoğun olduğu için kaybolmak çok kolaydır. Bu nedenle, yürüyüşçüler ve turistler son yıllarda kaybolmamak amacıyla kendi yollarını işaretlemek için plastik bant kullanmaya başlamıştır. Buz Mağarası ve Rüzgar Mağarası, yetkililerin çabalarına rağmen, çöp doludur. Bölgede, Fuji Dağı'na doğru bir kilometre ilerledikten sonra, insan varlığına dair işaretlerin çoğu yok olur.

2003 yılında ormanda 103 ceset bulundu ve 2002 yılındaki 75 ceset rekorunu geride bıraktı. 2004 yılında, 108 kişi ormanda intihar etti. 2010 yılında, 247 kişi intihar etti ve 54 kişi başarısız intihar girişiminde bulundu. 2011 yılı itibarıyla, ormandaki en yaygın intihar şekilleri yüksek dozda uyuşturucu kullanmak ve kendini asmaktır.

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]