Andrew Tobias

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Andrew Tobias

Andrew Tobias (d. 20 Nisan 1947), gazeteci, yazar ve köşe yazarı. Çalışmaları çoğunlukla yatırım üzerine olsa da, siyaset, sigorta gibi diğer konular üzerine de yazdı.[1] 1999'dan bu yana Democratic National Committee'nin mali işler sorumlusudur.

1968'de Harvard Üniversitesinden Slav dilleri ve edebiyatı alanında lisans derecesiyle mezun oldu. 1972'de yine Harvard'da işletme yönetimi yüksek lisansını tamamladı. Okul döneminde New York Magazine'de yazdı ve mezun olduktan sonra burada editör oldu.

Aynı zamanda yazar olan Tobias yatırıma ilişkin The Only Investment Guide You'll Ever Need, The Only Other Investment Guide You'll Ever Need, My Vast Fortune, Money Angles, The Invisible Bankers: Everything the Insurance Industry Never Wanted You to Know ve The Funny Money Game kitaplarını yazdı. Ayrıca, 1973'te "John Reid" takma adıyla The Best Little Boy in the World adlı bir yarı otobiyografik roman yazdı. Takma ad kullanmasının nedeni, eşcinselliğini topluma açıklamaktan kaçınmasıydı. Bu kitap 1998'de kendi adıyla yeniden basıldı. Kitabı The Best Little Boy in the World Grows Up adlı devam romanı izledi.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]